| Primavara_1146 a întrebat:

Buna!

Sunt noua pe aici si cred ca la "aceasta sectiune" se pun intrebari. Cred. happy

Pff, am o mare problema.

Eu port ochleari de vedere permanent.Fiindca asa trebuie.

Si de aceea m-am hotarat sa-mi i-au lentile.

Am urmatoarele dioptrii: la ochiul stang +3, iar la cel drept +3, 50

Si nu stiu pretul lor. Avand in vedere masura dioptriilor, ma puteti ajuta sa aflu pretul? Va rog mult de tot.

Si ar mai fii ceva. Vreau si cu culoare. Adica sa-mi schimbe culoarea ochilor happy Am ochi negrii si ii vreau albastri happy

Cam cat ar costa in total?! Aceste lentile? Adica cu tot cu culoare happy

(P. S.: nu am miopie, Cataractă, Exoftalmie, Glaucom, Iridociclită sau Strabism. Am astigmatism. Cand am fost mica, desii eram sanatoasa cei de la spital m-au bagat intr-un incubator.Am miscat si mi-au cazut bandajele de pe ochi. Iar astfel cam pe la 5 ani am descoperit ca de fapt aveam astigmatism dobandit, nu mostenit. Nimnei, dar absolut nimeni din familia mea nu porta ochleri. Doar eu.)

Deci va rog frumos ajutati-ma.

Conteaza foarte mult pentru mine pretul acelor lentile. Port ochelari de 10 ani, si chiar nu mai suport!

Răspuns Câştigător
| Beatrice a răspuns:

Bine-ai venit pe TPU!

de la 100 lei in sus :)

http://www.drlentila.ro/lentile-de-contact/colorate.html

2 răspunsuri:
| Joanne a răspuns:

Invata sa scrii, apoi rescrie intrebarea corect, si poate te ajuta cineva.

| tlaura a răspuns:

Bine ai facut ca ai pus intrebarea! pai sa stii ca si eu port ochelari! de 3 ani. dar numa la citit si la chestii de astea...pretul ar fi de vreo 300 chiar mai mult avand in vedere ca ochelarii au costat un milion jumate. lentile + ochi albastrii ar venii cam 300 de lei! succes in continuare!