| ScapaMaDeEa a întrebat:

Tin dieta de 4 zile, mi-am indeplinit toate "sarcinile", adica:
-fara dulciuri;
-fara fast-food;
-am luat mesele la timp;
etc! Am slabit cam 500 de grame. laughing As vrea niste trucuri sa slabesc mai repede...Am 61 de kg, 1.68m. straight face Cu toate astea nu-mi place cum arat si vreau sa ajung la 55 kg, intr-o luna, credeti ca este posibil? PS: Iau un sirop de la Natur-House, dieta tot de acolo etc...Sunt obsedata sa slabesc repede! straight face Ce ziceti? straight face

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Rabdare, cum zice si Akira23, apoi sport - nu abdomene, ca alea au un impact neglijabil. Alearga sau, daca ai posibilitate, fa inot. Inotul topeste caloriile cel mai eficient dar te ajuta si alte sporturi. Si nu fii obsedata de greutate, sa nu cazi cumva pe panta anorexiei.

| BlackBVB a răspuns:

1 fara paine nulta max 2 felii pe zi si neagra
2 bea dinineataapa multa
3 inainte de masa bea cu un sfert de ora inainte 1-2 pahare de apa
4 apa cu lamaie taie pofta de mancare preferabil seara
5 ceai verde
si putin sport

| Okami23 a răspuns:

Singurul truc care ti-l voi spune este rabdarea, daca slabesti prea repede iti va afecta organismul

| midu89 a răspuns:

Ceai verde recomand si eu, bea in fiecare dimineata pe stomacul gol un pahar u apa si inainte de fiecare masa bea un pahar cu apa (pe langa ce consumi pe parcursul zilei)nu manca dupa 6, putin sport-mergi pe jos,alearga...,si multa rabdare,si daca esti "obsedata" nu vei slabi, cu cat iti doresti un lucru f mult cu atat nu se va intampla, si cred ca e posibil sa slabesti cat ai spus intr-o luna, dar cu multa rabdare si vointa! bafta, sa ne anunti cand vei reusi :*

| JustDreamDnd a răspuns:

Tu nu esti grasa da inaltimea iti da greutate trebuie sa te abtii un pic da sunt niste seikury care se beau dupa aia trebuie sa mananci da nu mai ai pofta de mancare dupa ce le iei ..Ai increderea vara mea de 10 ani a avut 64 de kg da de cand ia sakeurile astea are 50 de kg intr-o sptamana

| Bia_Bianca_1996 a răspuns:

Pai uite cum sta treaba ...ca sa ajungi la 55 de kg ti-ar trebui 1 luna si 2 saptamani deoarece e bine sa slabesti treptat (in fiecare luna cate 4 kg )asa ca nu te grabi happy sfatul meu este sa nu mai mananci seara si sa incerci sa faci miscare in fiecare zi (atletism). Cea mai importanta masa este micul dejun asa ca ai grija cand mananci si ce mananciwinking :* funda? puppy dog eyes