| Andreea_7045 a întrebat:

BUna! Tocmai am citit pe net despre masca cu malai si albus de ou impotriva punctelor negre...si mi se pare destul de interesenta aceasta metoda. Si de aceea as vrea sa stiu de cate ori pe saptamana o pot folosi. Si daca imi puteti recomanda si alte metode ce pot combate acneea si punctele negre ar fi minunat.De asemena, am observat ca au inceput sa-mi ramana pete dupa ce cosurile dispar si as vrea sa stiu ce tratament natural as putea folosi pentru a diminua aceste efecte nedorite. Prin urmare astept opiniile voastre.Multumesc anticipat.happy

4 răspunsuri:
| MariaIoana a răspuns:

Masca aceea poti sa o folosesti de vreo 3 ori pe saptamana. Sau, gasesti la farmacie pasta petrini, seara, dupa ce te speli pe fata iti faci o masca cu ea, iar dim te speli bine bine pentru ca e unsuroasa.Metoda asta o folosesti zilnic, dar pot sa iti promit ca da rezultate bune, deoarece si eu o folosesc, desi nu mai am cosuri, doar pentru faptul ca iti face pielea atat de fina... si curata. happy :X
Bafta happy

| lacebunny a răspuns:

Andreea, malaiul functioneaza excelent daca il amesteci cu lapte/ albus/ miere si il masezi pe fata timp de 5-10 minute cu miscari blande. Iti va lasa fata foarte curata si luminoasa. Vei vedea, de asemenea, cum crema de fata va intra mult mai repede in piele!

| raluca48 a răspuns:

Eu stiam o masca cu malai si miere de albine

| law_1975 a răspuns:

Mastile de malai nu sunt bune de nimic. ar trebui sa incerci lamaia. e foarte buna pentru ten. daca nu masca facuta din mar si nivea. daca nu.la farmacie ar fi cel mai bine sa mergi.happy