| Christyannna a întrebat:

Tot incerc sa imi cresc unghiile mai lungi dar de fiecare data se rup. Aveti vreun sfat cu ce as putea sa imi dau? Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Pai de doua ori pe saptaman, incalzeste putina apa si pune.o intr.un bol apoi adauga sare.
Stai cam 10 minute cu mainile in bol.
Dupa,mergi si,pune pe o scobitoare putina pasta de dinti la fiecare unghie,pentru albire.
Si,cand mai ai timp, storci lamaie si pui mana in bol.

iti poti incalzii ulei de ricin, sa stai 10 minute cu mainile acolo.

| Larisa a răspuns:

Stiu povestea,ni se intampla tutror.O metoda sigura este sa le pyui in ulei cald si sa le tii acolo(le intareste)de cate ori poti,o alta ar fi cu ulei de ricin,gasesti la farmacii(le intareste, si le ajuta la crestere)valabil si daca vrei sa-ti creasca parul, genele etc.bafta

| melXmel a răspuns:

O data pe saptamana da pe ele cu ulei de masline. El contine vitamine ca A, B1, B2, C, D, E, Daca ai cuticule si unghii fragile, inmoaie-ti mainile intr-un bol cu ulei de masline caldut. Daca este nevoie, adauga cateva picaturi de suc de lamaie care vor schimba putin mirosul de ulei. Un astfel de tratament, repetat o data la cateva zile, timp de 5 minute, intareste unghiile si inmoaie cuticulele ca sa le poti impinge sau taia mai usor.

| alintush15 a răspuns:

Buna! Pai ai ceva sfaturi mai sus! _Eu personal mi le dau cu iod! Ajuta! Le intareste si cresc mai repede pe mine unghiile ma tin cite 3 4 luni abia atunci incep a se rupe! Sper ca ti-am fost de ajutor!
Ai grija pentru o domnisoara unghiile inseamna mult, uneori mai mult decit cred altii asa ca, bafta!

O zi buna!