| Lana13 a întrebat:

am 12 ani (vineri implinesc 13) si de vreo 2 ani imi apar puncte negre, le scot, dar imi tot apar si nu stiu ce sa mai fac! Puteti sa mi spuneti cu ce sa ma dau, am fost si la dermatolog, dar nu m a ajutat. MULTUMESC ANTICIPAT!

3 răspunsuri:
| GeorgyGirl a răspuns:

Masca de fata cu miere si scortisoara aplicata pe ten stai 20 30 minute si spala-te cu apa calduta e foarte buna. daca nu merge pentru timpul dau de ten desi nu cred ca nu va merge mrgi la dermatolog nu le mai scoate singura iti raman semne urate.

| Ana268086547 a răspuns:

Punctele negre vin de obicei la pubertate din cauza unui ten gras sau daca esti saten-blonda la blonde este eliminata o substanta (nu imi vine numele in minte) ce se prelinge pe fata si duce la aparitia cosurilor si a puncetelor negre poti incerca niste seminte de canepa doua lingurite de dimineata (acest " tratament" inepand dupa ce ai fost la dermatolog si ti.a scos punctele negre dar sa mai mergi dupa o luna deoarece adesea nu sunt scoase in totalitate, mai ales cele xare s.au inchistat)
Sper ca te.am ajutat