| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am 14 ani, 1, 70 si 55kg. Nu sunt chiar foarte grasa sau ceva... dar nu pot spune ca sunt ceva topmodel. Mi-ar placea sa ajung la 50kg si am nevoie de voi, cei mai experimentati. Alerg in fiecare seara. Maresc distantele putin cate putin.Am ajuns la aproape 2km. De mancat nu stiu ce sa mananc in schimb. Mentionez ca urasc foarte multe legume. Imi plac gogosarii si castravetii (murati) rosiile, cartofii (prajiti si piure) si alte cateva. Carnea imi place si ea mai putin dar sunt unele feluri in care e ok. Ouale imi plac doar cand galbenusule amestecat cu pateu sau branza. Imi place tonul (pestele) si branza. Cel mai mult in lume imi plac pastele fainoase. Dupa descriirea asta sa nu va imaginati ceva bila de grasime cu ochi care mananca o shaworma. Sunt o fata normala, puuutiiiin mai plinuta care vrea sa slabeasca. Daca aveti alte intrebari va rog sa le puneti si in concluzie, spuneti-mi ce trebuie modificat, schimbat, adaugat si ce sa mananc. Mercikiss Daca slabesc chiar si doar cateva grame, nu voi ezita sa va dau fundakiss

6 răspunsuri:
| scumpikxa a răspuns:

Ok... Si cu ce ma ajuta pe mine o poza unei fete care arata ca Barbie?

| scumpikxa a răspuns:

Nu sunt foarte sigura ca ar trebui sa am 60kg, adica, eu am colege cu 1, 70 si 50kg care arata f bine iar eu, ok, poate ca nu sunt chiar grasa in adevaraul sens al cuvantului dar am picioare cam groase, mai ales fundul, si mi-ar placea sa fie mai... frumoase.
Cat despre paste, imi plac in sensul ca as putea manca doar paste dar sa nu intelegeti gresit: NU o fac! NU mananc paste decat destul de rar.
Nu vreau sa tin chiar cura de slabire, dar as vrea sa stiu ce pot manca sa nu ma ingras mai tare.
Scuzati prima mea postare cu ''Ok... Si cu ce ma ajuta pe mine o poza unei fete care arata ca Barbie?'' dar era un raspuns gen ''Gasesti aici: link'' si la linkul ala era poza unei fete care arata ca barbie. Acum vad ca a disparut...

| adelinna21 a răspuns:

Fara mancare tip fast food mai multe salate si supa.painea alba inlocuieste-o cu cea neagra.dpa ora 6 manca fructe sau legume. faraprajeli sau mancaruri grase.dar pentru inlatimea ta esti numai bine.ba chiar ar trebui sa ai 60 de kg.

| oxxy05 a răspuns:

Arati destul de bine la varsta ta. Mai steapta sa mai cresti putin, peste 2-3 ani o sa te dezvolti si atunci vei arata perfect. Nu mai tine cura de slabire de la varsta asta pentru ca acum esti in crestere si mai tarziu, cand este normal sa arati bine ori o sa fi anorexica ori foarte plinuta. Fi mandra de corpul care il ai acum! Dar totusi nu renunta sa faci sport. Mananca ce poti si ce vrei dar nu exagera, fi cum ai fost pana acum si ai grija de sanatatea ta pentru ca daca tu nu ai grija de ea, nu va avea nimeni si vei regrta mai tarziu.

| BiBiIntraInAjutorPtTPU a răspuns:

Pai e rau daca iti plac pastele pentru ca ele te ingrasa cel mai multstraight faceCe sa zis continua si alearga nu te infometa, mananca la fiecare masa cate putin si sa ai foarte multe mese pe zi sa mananci cate un fruct 2, salate, peste pe gratar carne de pui pe gratar si fierturi, nu mai manca dulce, fara sucuri, bea apa multa si cam atat spor la slabit Bye:*

| Sarbuoanamaria a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa mananci mai puti fara grasimi, in al doilea rand fa mult sport.