| Georgyana98 a întrebat:

Am culoarea la păr şaten închis. Dacă m-aş vopsi blondă, oare mi-ar ieşi şaten deschis? Voi ce părere aveti, aş vrea şaten deschis şi nu ştiu cum să obțin culoarea. Mulțumesc, dau fundă! ☺

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Iti poti deschide culoarea cu ceai de musetel sau solutie de apa oxigenata, ambele puternic diluate.
Se va spala/aplica frecat atata timp pana ce rezultatul va fi cel dorit, chiar on mod repetat.

ATENTIE!
Folosirea unei concentratii prea mari decoloreaza rapid si incontrolabil parul!
Concentratiile de inceput: un plic de ceai sau o lingura de apa oxigenata la 1 litriu de apa.
Cand se atinge decolorarea apropiata se clateste foarte bine parul sub dus, cu apa abundenta.

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Blondul este o culoare pretențioasă și dacă nu te-ai mai deschis până acum singură, decât să îți faci o salată în păr, părerea mea este sa mergi la un salon de înfrumusețare pentru a obține șatenul dorit.

| Bondarel99 a răspuns:

Regula e sa iti iei o vopsea cu 2 tonuri mai deschis decat ce vrei sa iti iasa. Deci ia un blond mediu sau inchis.