| Maria_Irina_1998_M0Er a întrebat:

:* Am folosit prea des placa de par si mi.am ars vârfurile... daca trag putin de ele se rup sad Ce produse mi.ati recomanda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa le tai, parul care cade sau se despica e un par care nu iti mai e de folos. Parul e mort la propriu pe lungime, n-ai cum sa-l ajuti decat cu foarfeca. Da, exista produse cu silicon care incarca parul si ascund ca e ars dar la ce bun? Sa se arda si mai mult incontinuare, sa se despice si mai mult si sa urce in sus? Nu se merita, cu cat amani sa-ti tunzi varfurile cu atat o sa ai mai mult de tuns.

Dupa ce le tunzi foloseste ulei de argan sau cocos pe ele si stai cateva ore cu el.

Pe post de balsam iti recomand masca kallos placenta in varianta cea mai mare, aia mai mica nu e la fel de eficienta si nu are consistenta la fel de groasa
http://www.aoro.ro/kallos/placenta-masca-pentru-par-uscat-si-deteriorat/

Ia-ti si un spray gliss pentru ca este extraordinar, parul arata mai sanatos, se descurca mai repede si miroase si foarte bine. Cauta-l in Alfabeta, Cora, Auchan si Kaufland. Acolo au pretul cel mai bin, in Alfabeta e 10 lei de exemplu.
http://i.ebayimg.com/00/s/MTI0MFgxMjk5/z/uaQAAOSwYGFUzpQf/$_35.JPG

8 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! in primul rand du-te la stylist sa tunda tot ce este degradat.Nu mai folosi placa fara protectie.Recomand spray de protectie termala de la Syoss sau Taft.Mai recomand Ulei Extraordinar de la L'Oreal.Costa 30-40 lei, dar face ce promite.Foloseste-l dupa ce ai spalat perul.Se va descurca mai usor.

| kiri11 a răspuns:

Un produs foarte bun pentru parul deteriorat este : http://centruldepromotii.com/frumusete/hairmastic-s-2502/

| kiri11 a răspuns:

Este foarte usor de folosit, trebuie doar sa il masezi 5-10 min big grin sper sa-ti fie de folos

| kiri11 a răspuns:

Acest produst tor ar putea fi de folos : schimbdeocazii.com/frumusete/opri-caderea-parului-intr-o-luna-sau-banii-inapoi

| kyliejenner a răspuns:

Taieti varfurile

| Cristinaaa57 a răspuns:

Ulei de ricin,

| Andreeaa19 a răspuns:

Iti recomand o masca de par cu ulei de măsline si produsul de la gerovital plant pentru varfurile despicate, sa stii ca e foarte bun.
Masca o poti face si acasa, pe parul umed aplica o masca făcută din doua albusuri de ou si un galbenus, zeama de la o lămâie si 4/5 lingurite de ulei de măsline.happy

| madalinanicolae97 a răspuns:

Tratament pe termen lung : renunta la placa si daca vrei de indreptat foloseste creme pentru indreptat si un feon, pentru incretit viviannnv pe youtube ( vivian vo farmer) gasesti multe lucruri interesante :*
acum taie-l ca nu o sa il repari cu nimic daca e ars poti sa te chinui nu i sa se repare niciodata in intregime si nici nu mai creste dupa ulei de ricin, ulei de argan etc si balsam Le petit marseillais galben pentru nutritie si reparare e foarte bun :* apoi depinde cum esti obisnuita sa faci baie: renunta la frecatul cu unghiile, la stersul parului frecandu-l in prosop, la pieptanatul lui ud ( dupa ce te speli la cap ia un fir de par si incearca sa il intinzi fara sa il rupi o sa vezi dc :* din 30 cm ajunge la 60 si devine subtire si casant ) si nu nu trebuie sa se degradeze sa ii aplici un tratamentwinking 1 data pe saptamana ar fi foarte bine in fiecare saptamana
succes happy