| alexutza003 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de niste raspunsuri sigure asa ca prefer sa raspunda doar cei care au incercat sau care cunosc, vreau sa imi fac un bronz organic si m-ar interesa cat costa am auzit ca inainte de ati face brozul organic trebuie sa iti faci un peeling corporal conteaza daca este facut acasa sau la salon? ce trebuie sa folosesti pentru ati face un peeling acasa? si ce folosesc cei de la salon? conteaza ce zi a saptamani aleg? saloane care ofera bronz organic il ofera doar in cursu saptamana. s-au ofera si in weekend? Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Eu am fost.
1. Pretul. Nu e un pret batut in cuie. Adica eu mi l-am facut cu 40 de lei. La un alt salon am vazut ca e 70 de lei [ diferenta mare, foarte mare ] si la alt salon era asa : 40 de lei bronz organic+pensat.
Deci da-ti seama ce diferente de pret. Probabil era diferita substanta coloranta folosita. La unele era mai de calitate thinking
2. Peeling. Iti fac ei peeling, nu-i problema. Daca vrei sa faci si acasa iti poti cumpara o crema peeling sau poti folosi malai, zahar, cafea. ce vrei tu. La salon a folosit un servetel dur [ nu mai vazusem asa ceva] si a dat cu el peste tot ca sa elimine celulele moarte.
3. Nu conteaza ce zi alegi [ adica ba da. conteaza sa fie salonul deschis ^_^ ]
Si in weekend si in zilele saptamanii.
Acu` daca ar fi sa-ti zic si parerea mea personala. nu stiu. Parca nu mi-as mai face. Culoarea nu e 100% naturala [ ca dupa bronz la soare ]. Se duce relativ repede. Mie mi-a tinut doar 3 zile sa fie impecabil. Pe urma aratam de parca eram murdara in unele locuri [ ce-i drept, nu era FOARTE evident ]dar cand dai bani pe asa ceva te astepti sa si dureze macar cat se lauda ei [ aproximativ 8 zile ]. Tin minte ca m-a prins ploaia si eram in pantaloni scurti si vedeam clar cum picaturile care se preling pe picioarele mele au culoare galbena. Ihhh. cam neplacut. Pe picioare nu se vedea ca s-ar fi dus dar apa tot colorata eralaughing
Asa, o data eu zic totusi sa incerci. Daca nici tie nu-ti merge bine, las-o balta.
Succes!

1 răspuns:
| pisyyy a răspuns:

In primul rand te sfatuiesc din inima sa nu incerci asa ceva.eu personal mi-am facut si mai mult de 4 zile nu a durat, iar pe piept se vedea ca si cum as fi fost murdara, sau mai bine zis efectul acela.cand ti se ia pielea dupa ce stai la soare.mama mea,tot la fel,dar la un salon diferit, a avut un rezultat dezastruos : pe palme si talpi in special pe degete se vedea oribil, patat ca si cum s-ar fi dat cu autobronzant.
1.pe mine ma costat in jur de 60 ron iar pe mama 40ron
2.peelingul alegi unde vrei. poti opta sa til faca ei sau sa il faci tu acasa cu un gel de dus abraziv sau cu cafea [elimina si celulitawinking]
3.nu,ca si coafatul poti sa alegi orice zi, doar sa iti faci programane inainte.
multa bafta.totusi te sfatuiesc sa nu incerci, profita de zilele insorite si iesi pe afara, soarele te va prinde din merswinking :*