| Falcute1625 a întrebat:

TPU! Am nevoie urgent de ajutor! Astazi am fost la salon sa imi fac ombre, de mentionat ca eram bruneta natural, cu o vopsea de la l'oreal Paris speciala pentru ombre. Noul meu look a iesit, din pacate, neuniform si inestetic. Ma pot vopsi in saeara asta saten inchis ca sa redevin bruneta unform fara sa imi fac parul sarma sau sa raman cheala?

3 răspunsuri:
| lexy22 a răspuns:

De acum ai putea folosi o vopsea din henna

| dragodana a răspuns:

Salut! Imi pare rau ca nu ti-a iesit.Si eu sunt vopsita cu aceeasi vopsea, si eu sunt bruneta natural, dar m-am facut acasa.Sincer: si mie mi-a iesit neuniform(trebuie sa fi foarte atent ca sa observi asta), dar de asta se cheama ombre.Zic sa mai stai cel putin 3 zile si sa dai cu o vopsea blonda sau chiar cu decolorant.Ombre-ul este, de fapt, decolorant.
Daca te vei vopsi, orice culoare, pe blond va iesi mai deschis si tot neuniform.
Concluzie: ori tai parul vopsit(dar va fi foarte scurt) ori il lasi asa si zici ca asa ai vrut tu.
Cat de neuniform este? Tipa de la salon a folosit peria din cutia vopselei?

| Leerix a răspuns:

Ai putea sa aplici un nuantator momentan si sa mai astepti doua saptamani pana te vopsesti din nou, iar atunci sa folosesti masti/ tratamente pentru par.