| rebeccafankoreea a întrebat:

Buna TPU am o intrebare pentru voi. Stie cineva vreun truc pentru a-ti faca parul ondulat?

Răspuns Câştigător
| ionika231 a răspuns:

Eu procedez in felul urmator ( mentionez ca parul meu are tendinta de a fi cret, dar nu sta cret fara sa il "ajut"): dupa ce ma spal pe cap, imi pun multa spuma in par, o distribui cat mai uniform adica pe toate suvitele de par, apoi tin capul in jos si strand parul in mana ca sa se formeze suvitele cretze; apoi usuc cu uscatorul de par cu difuzor (tinand capul in jos); imi ia cam 20 -30 minute operatiunea, pentru ca am parul des;
http://ro.english-attack.com/......abs/recent

4 răspunsuri:
| elenyss a răspuns:

Poti sa ondulezi parul cu placa, cu ondulatorul, cu peria si feonul, bigudiuri sau moate improvizate.

| KatnissEverdeen a răspuns:

Bigudiuri... sau ziare

| Tudyss a răspuns:

Poti folosi feonul si o perie ondulata(cilindrica)big grin

| biencushh a răspuns:

Iti uzi parul iar apoi iti pui spuma si il lasi asa pana se usca...(sa nu te piepteni ca atunci nu mai are nici un farmec)... sau daca nu vrei sa folosesti spuma poti incerca cu apa cu zahar( il lasi sa se usuce asa fara clatire) sper ca te-am ajutat big grin