| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema...am parul oarecum cret. Daca imi pieptan parul arata... bufant xD si nasol. Insa dupa baie daca nu il pieptan arata dragut daca il aranjez putin. Insa nu stiu cum as putea sa imi fac parul cand merg la scoala sau undeva. Noi la scoala nu avem voie cu parul desfacut.si am parul cam pana la umeri. Aveti vreo idee cam ce as putea face sa arat dragut?

3 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

In functie de cat de lung il ai poti sa il impletesti.
da eu nu inteleg ce-i cu regula asta sa nu vii cu el lasat pe spate, ce dzeu?!

| IrimieRaluca a răspuns:

Cine a decis ca nu aveti voie cu parul desfacut la scoala?
Poti de exemplu sa mergi sa iti pui permanent. Ideea e ca daca ai permanent uiti de perie de par, ca altfel o sa iti stea, cum zici tu, mai bufant. Iti piepteni parul de fiecare data cand il speli si cam atat. Sau daca chiar vrei, poti sa iti iei un pieptene cu dinti foaaaarte rari (asta eu personal nu as recomanda)
Bafta!

| Bibiy a răspuns:

Pai sti ca poti sa-l faci cu placa?