| Jantuan_Alexandra_1990 a întrebat:

Am o problema si am nevoie de ajutor. Am inceput acum destul de mult timp sa imi dau parul cu placa, iar de cateva saptamani incoace am observat ca s-a rarit in partea stanga. Obisnuiam sa am breton si, desi nu a crescut foarte mult, il tin acum intr-o parte, in diagonala. Stie cineva vreun sampon sau balsam sau orice altceva care ar putea rezolva problema? Sa ajute parul sa creasca mai des in partea stanga? Si stie cineva vreo solutie cu care sa ma dau dupa ce folosesc placa pentru a preveni parul de la ardere sau rarire? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| EvilThoughts a răspuns:

Știu că există soluții și creme și șampoane pentru astfel de probleme care te-ar putea ajuta, dar sincer, cea mai bună rezolvare care îmi vine în minte ar fi să nu te mai faci cu placa pentru că părul tău, odată ars, poți să-l dai cu ce vrei tu : creme, balsamuri, etc. și nu va mai fi la fel decât dacă îl tunzi și nu cred că vrei asta.
Încearcă să te faci mai rar și caută în farmacii ceva care să fie de ajutor. Explică-i farmacistei ce problemă ai și sigur o să știe ce este de făcut și ce să-ți recomande.
Baftă.