| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema,sunt urata!
Parca nimic nu e frumos la mine,fata mea este plina de imperfectiuni,cearcane mov,cosuri,puncte negre. Sprancenele mele abea se vad. Corpul meu nu are nici o forma,mai ales ca imi este rusine si sa port o rochie/maieu deoarece am probleme cu subratul,fire crescute sub piele,culoare inchisa,dungi albe,nu mai pot de jena!
Parul nu imi sta bine,e scurt,lipsit de stralucire,mereu sta electrizat.off
Fata mea nu are putin contur,e rotunda,cand rad in poze se vede foarte urat,si grasa la corp nu sunt,sunt chiar destul de bine,dar la fata nu stiu ce este,de zambit cu dinti nu pot, sunt strambi si unu peste altul.Nasul meu este stramb,am ditamai cocosa la nas,si din profil se vede fooarte rau. Parul nu imi staa niciodata bine, orice i.as face sad
Am par peste tot..maini,burta,sani,degetele de la maini, degetele de la picioare.Si cate nu mai am!
Sunt o urata! sad Si am doar 13 ani! Si de machiat nici nu ma gandesc! Vreau sa arat bine naturala,dar nu stiu ce sa fac! Cum sa scap de acestea? Stiu ca am scris mult,si inca mai aveam, dar va multumesc ca ati citit tot si m.ati ajutat! Multumesc! Poate vara asta ma voi schimba(vreau sa scap de toate si cand incep scoala sa am alt aspect. sad

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred că exagerezi puțin.
trimite-mi o poză în privat. o să te ajut cu niște sfaturi. dacă vrei happy

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Tot ce ai scris tu aici sunt doar niste simple probleme prin care trec multi de varsta ta. Daca zici ca ai parul deja scurt, du-te la salon si fa-ti o tunsoare noua, uite, eu asa sunt tunsa si imi place la nebunie :X :

http://tophairstyletips.com/......blonde.jpg

Bine, daca nu-ti place, poti incerca ceva mai lung :).
Si daca tot mergi sa-ti schimbi freza, sa te ocupi si de sprancene. Fetele de acolo vor sti sigur ce sa faca cu ele.Sunt atatea feluri in care sa te schimbi radical.Nu-ti face griji, ai abia 13 ani.
Succes!

| Astaeparereamea a răspuns:

Mergi la un medic dermatolog