| Eclips a întrebat:

Am parul lung ..si sunt tunsa in scari.iar eu am fata rotunda, micuta si fruntea lata...din pacate daca imi las parul desprins imi acoperă toata fata, iar daca il prind in ciada e oribil pentru ca am fruntea lata! ce coafuri m-ar avantaja?! dau funda! sad

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Avand fata rotunda, merge: bob scurt, bob lung, tunsa rotund, tunsa asimetric, mai lung pe o parte si mai scurt pe alta si mai merge bretonul, pentru ca ai fruntea lata.
Nu merge: tunsul scurt (nici simplu si nici in scari), pentru ca-ti scoate fata rotunda in evidenta.

1 răspuns:
| Usefulaid a răspuns:

Buna, asa as putea sa ma descriu si eu. Am avut parul lung si tuns in scari si imi statea pe fata si nu imi placea. Ceea ce ai nevoie este volumul, iti recomend sa te tunzi drept, sa fie tot la egalitate si sa il lasi un pic mai jos de umeri. Te-ar avantaja cu siguranta