| Erica001 a întrebat:

Am parul saten inchis -culoare naturala- si vreau sa ma vopsesc (pentru prima data in viata) blond satine 801 de la L'oreal fara amoniac. Multa lume mi-a spus ca "da" insa vreau parerea persoanelor care sunt experte in ceea ce priveste vopsitul parului si ma intreb: Oare o sa imi iasa ca pe cuitie?! Funda:*

Răspuns Câştigător
| dyabolic a răspuns:

Nu, indiferent de natura vopselei, nu va iesi ca pe cutie. Eu sunt saten deschis si ma fac blonda se 8 ani, nuantele difera in functie de pigmentul firului de par. Daca doresti sa-ti iasa ca pe cutie, trebuie sa te decolorezi (ceea ce nu-ti recomand iti va arde parul sau ti-l va slabi). Nu recomand vopsirea brusc a parului intr o nuanta atat de diferita din prima, trecerea ar fi bine sa se faca treptat. Daca totusi iti doresti neaparat iti recomand salonul sau oricum vopsire specializata, nu acasa. Succes!

2 răspunsuri:
| VelvetLight a răspuns:

Mai bine nu te'ai vopsi deoarece nu tuturor satenelor le sta bine blonde. sa nu regreti apoi... dar niciodata nu'ti va iesi aceeasi culoare ca pe cutie. never! asta doar daca iti decolorezi parul, ceea ce e destul de costisitor si iti cam cade pe urma.winking

| Alleexxandra a răspuns:

Nu-ti va iesi ca pe cutie sigur...si eu aveam parul saten inchis si m-am vopsit cu un blond cenusiu de la Londa Professional, am cumparat vopseaua de la un salon, si intr-adevar e f buna si parul are mai mult luciu si pare mai sanatos dar nu mi-a iesit nuanta pe care o doream. eu vroiam o nuanta, rece, mai cenusie, iar a mea are tonuri aurii, un pic spre un roscat f deschis.
Cam ceva asemanator mi-a iesit: http://www.youtube.com/watch?v=e0bmroKBm1I