| AlinaM29 a întrebat:

am slabit foarte mult in ultimul timp si mi-au aparut vergeturi, ce creme imi recomandati ca sa imi dispara,:Xfunda

Răspuns Câştigător
| Roberta a răspuns:

Salut! Vergeturile nu pot fi tratate astfel incat sa dispara complet din moment ce ti-au aparut va trebui sa te obisnuiesti cu idea ca pielea afectata nu va mai fi niciodata complet normala, dar probabil se va strange cu timpul! In primul rand incearca sa-ti ti sub control greutatea, evita dietele tip "eu-eu"! Un lucru foarte important si esential pe care trebuie sa-l stii este ca sportul reduce vergeturile asa ca cu cat lucrezi mai mult ca atat vei preveni aparitia lor! Mergi la sala! Incearca sa ai un regim de viata cat mai sanatos! Apropo iti recomand gelul Mederma nu te astepta la minuni dar stiu ca este printre cele mai cautate impotriva cicatricelor si vergeturilor!

7 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Buna!
Din pacate vergeturile nu dispar cu creme.

| Ţăpeşu a răspuns:

Îţi recomand să mai pui ceva pe tine.

| Chio9 a răspuns:

Crema de mustar, da pusa pe cateva gratare.

Ingrasa-te!

| 21ndstillachild a răspuns:

Gel cu aloe-vera

| Farmec a răspuns:

Iti recomandam sa folosesti un produs de întreţinere corporală special conceput pentru tratarea vergeturilor şi redarea elasticitaţii pielii uscate: http://farmec.ro/produse/corp/crema-restructuranta-antivergeturi-20.html Uleiurile naturale de Avocado şi Soia previn procesele de îmbătrânire prematură a pielii, cresc elasticitatea, supleţea şi gradul de hidratare al pielii lăsând o senzaţie plăcută de catifelare şi confort. Extractul organic de Floare de Colţ, alături de Vitaminele A si E protejează fibrele de elastină şi colagen

| dreea a răspuns:

Incearca tot ce vrei vei vedea ca nimic nu are efect decat de moment. spun asta din experienta persinala

| CheckInTheMirror02 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema...si mi-am cumparat o crema restructuranta antivergeturi de la gerovital plant. Eu ma dau cu ea in fiecare zi si imi mai dispar din ele dar apoi apar la loc...Dar totusi macar imi dispar pentru o zi, deci tot e ceva, du-te la farmacie si spune-i sa iti dea o crema antivergeturi.