| carinaaa a întrebat:

Buna TPUcrying. Anul asta ar fi trebuit sa am cel mai frumos craciun deoarece merg la niste rude din America cu sora si iubitul meu. Problema mea este tenul. Sora mea este aproape perfecta in schimb eu sunt oribila.
Deci prima problema am multi pistrui, am incercat cu lamaie dar nu a mers. Alte solutii?
A doua problema, punctele negre. Am incercat ceva cu gelatina dar fara succes. Mai stiti si altceva?
A treia problema am tenul foarte gras si nu stiu ce sa mai fac pentru a avea si eu un ten normal.
Iar ultima problema este burta mea. Nu foarte mare insa destul de vizibila. Am incercat sa fac sport insa exercitile erau grele si am renuntat. Ce imi recomandati?
Stiu ca am scris cam mult dar va rog ajutati-ma puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| gabyella a răspuns:

Draga mea, nici eu nu arat bine.Am o groaza de defecte..In ultimul timp m-am ingrasat putin si la mine vin sarbatorile la fel ca si la tine.Dar ce sa facem? Eu sunt optimista si tin sa cred ca putem acoperi cu haine burtica putin grasuta.cat de fata :nu mai zic nimic! nu am o fata perfecta.Si eu am puncte negre si nu pot renunta la ele.Insa gandeste un pic optimist:oare vedetele nu au pistrui? puncte negre? sau nu exista vedete linute? si ce fac? Cu o hainuta acopera defectul corpului cu putin machiaj mai mult acopera defectele tenului.DECI? sfatul meu este acesta:Incearca sa iti cumperi ceva dragut de imbracat pentru sarbatori ca sa te motiveze sa te simti bine in pielea ta si un fond de ten mai scump si mai bun si fii optimista.Gandeste-te ca si eu fac acelasi lucru, deci mai exista cineva ca tinebig grin:* big hug Craciun fericit:*

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pentru pistrui, nu prea ai ce face.Dar ai văzut că majoritatea latino-americanilor au şi sunt ambele sexe foarte frumoşi şi sexoşi.Cu punctele negre se pot vindeca prin produse naturale, din gama Magiray, produse 100% naturale: frunze de akai, aloe vera, gel de Malva, cafea, cruşin de mare, extract de goji, antibiotic natural din plante tocate şi pire natural din fructe: kiwi, sabra (fruct de cactus), portocale, alge marine, rodie, caise.
Pentru tenul gras am căutat pe net şi am găsit asta:
Tenul gras este cel mai greu de intetinut, de hidratat si de curatat pentru ca pielea fetei, fiind foarte sensibila, are nevoie de mai multi factori de ingrijire pentru a ramane supla; fiecare trebuie sa corespunda particularitatilor foarte variate ale tenului gras. In cazul acestui tip de ten, pielea fetei este dispusa la ingrasare si formare de imprefectiuni in zona T (frunte, nas si aripile nasului, barbie), in timp ce obrajii si maxilarele sunt uscate, in diferite grade. Totusi, tenul gras are tendinta mai degraba spre ingrasare decat spre uscare. Iata un tratament cu petale de trandafiri pentru tenul gras, care ajuta la echilibrarea sa: Ingrediente - 6 petale proaspete de trandafir; - 2 linguri de apa de trandafiri; - o lingura de iaurt natural, la temperatura camerei (sa nu fie iaurt cu continut redus de grasime sau fara grasimi); - o lingura de miere lichida (pentru ca mierea sa fie lichida, o poti incalzi la cuptorul cu microunde timp de cateva secunde). Mod de preparare Petalele de trandafir se inmoaie, apoi se zdrobesc intr-un castron. Se adauga apa de trandafiri, iaurtul si mierea. Se amesteca bine si se aplica pe fata. Se lasa sa actioneze timp de 10 minute, apoi se clateste.
Iar cu burtica, dacă zici că nu poţi face sport, asta este.Cine te place Te Place şi Asa cu BURTICĂ(de obicei este SEXI)
Să fii Iubită Maxim.ŞI distracţie maximă în SUA!

| Allleeeeeeeee a răspuns:

La prima problema: Ori te dai cu fond de ten, ori stai la soare ( slabe sanse rolling on the floor )
La a doua : Tot cu fond de ten kiss, dar sa te ungi bine!
La a treeia: Tot cu fonds de ten rolling eyes.
La a patra(ultima) : Ia-ti o geaca, sau o bluza mai groasa putin, oricum, iubitul tau te iubeste cum esti, deeci kisskisskiss.
Funda?puppy dog eyes. Noroc!
Gasesti fond de ten cu cle mult 10 lei.

| Siidney a răspuns:

Buna,accepta-te asa cum esti; ce-i al tau e pus deoparte!