| pithicot a întrebat:

Buna TPUhappy. As vrea si eu sa stiu daca este bine sa imi schimb des samponul.Acm 1 luna sh ceva ma spalam cu Wash&go si am vrut sa incerc samponul Nivea 2 in 1 express(sampon+balsam) si sincera sa fiu am cam facut matreata.De curand am auzit ca este bun samponul Elseve color-vive(pentru par vopsit sau cu suvite(eu am suvite) si mi-am cumparat sampon si balsam.Credeti ca are ceva ca imi schimb asa des samponul? Ce parere aveti de samponul Elseve color-vive? Funda:X

11 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu se intampla nimic daca iti schimbi samponul, mai ales daca nu ai gasit unul care sa fie potrivit pentru tine. Asa ca pana vei gasi unul care sa ti se potriveasca poti sa mai incerci.

Pentru par vopsit iti recomand Samponul Hegron Balans cu extract de piersica http://atshopping.ro/product.php?id_product=126, sau samponul pentru par vopsit Hegron professional http://atshopping.ro/product.php?id_product=175

| Jamelia1 a răspuns:

Elseve color vive nu stiu
insa am folosit samponul elseve total repair( dar era o varianta anti-matreata) si nutri gloss(tot anti-matreata) si anti-rupere si toate miau placur love struck.
Insa color vive n-am folosit.Ai putea incerca ca au produse bune, apuui sa e spui rezultatul.

Eu stiu ca este bine sa schimbi samponul odata la 6 lunu.Totusi imi pare ca daca schimbi samponul des apare matreata.Incearca sa iti gasesti un sampon bun si sa nu il schimbi decit peste 6 luni!

| DennK a răspuns:

Eu am parul lung si am sampon pentru fiecare zi a saptamanii.am si Elseve color-vive pentru vineri si e f bun...eu nu am facut matreata ba chiar parul meu era hidratat.

| Georgia_1376 a răspuns:

Salut

Nu este bine deoarece daca iti schimbi samponul foarte des risti sa faci matreata (si nu e deloc placut)

Si Elseve color-vive nu l-am incercat...

| Boo a răspuns:

Pai nu prea e bine sa schimbi samponul des pentru ca asa parul nu se mai obisnuieste si faci matreata...
eu folosesc elseve roz... da` sunt bune si celelalte...si chiar imi place si ti`l recomand:devil

| M3lania a răspuns:

Eu zic ca cel mai bun sampon e Head&Shoulders cu aroma de mentol.Succes in alegerea samponului.happy

| 9999azucena9999 a răspuns:

Nu cred ac e gresit ca iti schimbi des samponul. Eu nu am folosit acest sampon, dra si eu imi schimb des samponul si nu am avut niciodata probleme, ai dreptul sa icerci ec sampon da cele mai pune rezultate pentru parul tau si apoi et poti opri la el. Multa bafta :*.

| pinklife97 a răspuns:

Am folosit samponul elseve-color vive timp de un an. E foarte bun merita sa incerci.Si plus ca e de la firma lóreal, de obicei tot ce e de acolo e bun! Bafta!winking

| Alexandra_2197 a răspuns:

Pai happy
trebuie sa te hotarasti si sa folosesti acelasi sampon si acelasi balsam...
pentru ca daca il tot schimbi normal ca faci matreatahappy
nu stiu ce sa zic de Elseve color-vive...thinking
am folosit si eu si e destul de bun... dar mai bine incerci unul anti matreata si ramai la acelahappy sa nu imi faci altadata :*
bafta la gasirea samponului potrivit pentru parul tau:*
funda plss?batting eyelashes
:*

| Ada... a răspuns:

Bună! Să ştii că nu-i prea bine să îţi schimbi şamponul prea des, aşa am păţit şi eu, am făcut mătreaţă.
În legătură cu şamponul Elseve color-vive, nu l-am încercat, deci nu-mi pot da cu părerea, aici depinde şi de păr.winking
Baftă! kiss

| EuAlaEu a răspuns:

Mama mi-a zis ca de la L'oreal iti cade parul straight faceeu stiu thinking nu mai folosesc...