| Aleee19 a întrebat:

Buna TPU:* Asi dorii sa stiu daca exista vreun sampon/masca pentru a face parul mai moale, mai stralucitor...adica sa arate mai bine. Daca ati putea sa imi spuneti niste metode naturale pentru masti sau un sampon care este foarte bun, am mare nevoie.Multumesc!:*
Dau Funda:*

Răspuns Câştigător
| Alsodrfegnha a răspuns:

Recomand Kallos sub forma de balsam sau masca. Gasesti la orice Berlin masca de-asta, cam la 5 lei, un borcan destul de mare. E foarte bun si crede-ma ca, avand parul cret-par care este mai uscat decat cel normal si fara stralucire, imi este foarte dificil sa gasesc o masca buna. Te sfatuiesc sa iti achizitionezi cu toata increderea.
Daca a mers la mine care am parul vopsit si uscat de la mama natura, sigur merge si la tine ^_^

4 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, cauta si spala parul cu ceai de musetel si urzica, vei avea un par de invidiat! Sa fierbi tu ceai de urzica si musetel!

| LoriLoL a răspuns:

Kallos.sau masca cu galbenus de ou

| crissa20 a răspuns:

Pai eu am un ritual destul de complex pentru ingrijirea parului, pe care ti-l impartasesc si tie si crede-ma ca am un par destul de ok! l-as vrea eu mai lung, dar deh daca m-am vopsit blonda acum trebuie sa repar ce am stricat:))
inainte de spalarea parului volosesc o masca de la gerovital mai exact aceasta
http://www.farmec.ro/produse/par/lotiune-regeneranta-cu-petroleum-65.html
sau ulei de nuca de cocos simplu, insa intentionez sa-mi mai achizitionez un ulei de avocada pentru a-mi face masca de par! ...in fine cert este ca aplic o masca pe baza de ulei pe care o tin cat pot de mult pe par!:))
apoi ma samponez odata cu pantene fusion din gama asta
https://www.google.ro/......ps?/search
apoi ma samponez de doua ori cu sampon regenerant de la gerovital
https://www.google.ro/......ps?/search
dupa care clatesc bine parul si aplic masca de la kallos cu placenta pe care o tin jumatate de ora pe par sau uneori si mai mult depinde de chef:))
las parul sa se usuce natural si cand e,, zvantat'' aplic pe varfuri serul de la avon cu ulei de argan sau alt ser, dar in ultimul timp l-am folosit pe acela!
Cam atat fac pentru parul meu! a si daca ma coafez aplic keratina lichida de la byphasse
https://www.google.ro/......ps?/search
cam atat:D sa fii frumoasa:P

| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Recomand Kallos, este cel mai bun tratament pentru par, am incercat, si parul meu a fost perfect!