| piticot1 a întrebat:

TPU! Cand eram mai mica aveam prostul obicei de a nu-mi lasa bubela sa treaca straight face [stiu ca de obicei asa sunt copiii] si de la aceste bube mi-au ramas semne atat pe picioare cat si pe fata I don't want to see. Cum imi pot curata tenul, adica sa le fac sa dispara incet-incet. Stiu ca e vorba de timp dar nu le suport. Vreau ceva natural, nu creme sau tratament. Dau funda! Mentionez sa fie ceva eficient

3 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Ce mai indicat este sa mergi la un dermatolog, el te va sfatui cel mai bine.

| vangaelis a răspuns:

Din punct de vedere medical, semnele respective nu trec cu cu una, cu două.
Nu ai menționat ce fel de bube au fost. Varicelă, acnee, pișcături de țânțar sau ce? Oricum trebuie văzut un medic dermatolog.
Pentru bubele de acnee se folosește geluri exfoliante. Dar toate depind de profunzime și alte criterii.
Nu este bine să aplici tratamente după ureche fără un aviz medical. Rezultatul nu va fi cel dorit și te vei supăra iarăși.

| Bxb_Gabytza_1991 a răspuns:

Cu: Crema de galbenele sau TriAcneal... mai naturist de atat nu stiu laughing Du'te la Dermatolog pentru asta eu zic ca astea 2 functzioneaza... App sa nu te sperii daca iti va recomanda si pastile!