| Editzelu a întrebat:

Bună TPU!
Care e mai bun?
Aparatul de ras clasic sau shaverul?
Dau funda!

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de la caz la caz. Cu care te impaci tu mai bine, ala e mai bun. Eu folosesc predominant electrice (am un Braun si un Panasonic, ambele oarecum similare, cu capete drepte; am avut un Philips cu 3 capete circulare, m-a scos din minti, jegos sistem, never again!), dar la nevoie ma descurc si cu de alea clasice, inclusiv sistemul Gilette cu o singura lama ajustabila manual, ala de prin perioada interbelica...

| MihaiSpeedster a răspuns:

Votez cu clasicele. Cu shaver trebuie să te razi maxim la 2 zile, altfel nu taie bine perii. Unii se irită, mai ales pe gât, de la electrice.