| noname230 a întrebat:

ce culori avantajeaza cel mai bine ochii albastri? dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| AlaMicku a răspuns:

Tendinta femeilor cu ochi albastri este aceea de a folosi tonuri tot de albastru. Acest lucru insa nu face decat sa estompoze culoarea naturala a ochilor. Pentru a accentua privirea, cel mai bun aliat in ceea ce priveste culoarea este griul. Dermatograful negru si mascara in aceeasi culoare scot in evidenta si mai mult frumusetea ochilor albastri. Tot in categoria culorilor care avantajeaza ochii albastri se numara si rozul, nuante de maron, auriu, caramiziu, lila, turcoaz si portocaliu.

Daca vrei sa incerci un machiaj indraznet de seara, foloseste nuante de gri, lila sau turcoaz in combinatie cu un creion cajal negru si mascara in aceeasi nuanta.
Portocaliul este de asemenea o alegere potrivita. Deoarece este o culoare complementara albastrului, ochii vor fi scosi in evidenta de oranj si de nuante derivate ale acestuia: auriu, bej sau crem.
Asadar, iata pe ce trebuie sa te axezi: roz, roze, violet, levantica, gri, argintiu, cupru, maro, negru, caramiziu, portocaliu, piersica.
Sper ca iti va fi de folos...

5 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Verdele big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alb

| MrAlex a răspuns:

Parerea mea este cam:
-albastru inchis sau deschis
-alb
-gri
-mov

| Differentx13 a răspuns:

Culorile închise.winking