| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU... ce imi recomandati pentru a opri caderea parului si pentru a ajuta regenerarea acestuia? ...multumesc

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca uleiul de ricin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,incearca un tratament pe baza de infuzie de urzica, cumpara sampon de urzica, vine primavara, cumpara urzici, fierbe-le si cu apa aia verde dati pe cap dupa ce ai facut baie.LAsi vreo 5 minute, dupa care te limpezesti din nou. Daca nu iti place mirosul, dupa ce ti-ai dat cu sucul de urzica poti sa te dai cu sampon si dupa aia poti sa te lipezesti.Tratamente naturiste, stiu ca maicamea isi dadea

| silvius162003 a răspuns:

Buna,

Poti interveni atat la interior cu ceva vitamine, si la exterior cu o hrana pentru par si un sampon bun.
Eu folosesc masca + un sampon corespunzator tipului de par
http://www.amway.ro/product/5070,satinique-intensive-repair-masque
Pentru mai multe detalalii skype: silviu_office

| Alcy a răspuns:

Buna,
Am adunat toate informatiile utile pe care le-am incercat in articolul asta:
http://cumul.ro/tratament-pentru-cresterea-parului/
Eu asa am reusit sa imi pastrez parul si sa ii stimulez cresterea.
Numai bine!

| BlackF a răspuns:

Parul poate sa cada din multe motive. cel mai bine e sa consulti un medic dermatolog, iti faci niste analize si alegi tratamentul care ti se potriveste cel mai bine. Eu momentan urmez un tratament cu minoxidil (de la Rogaine) si parul nu mai cade decat 2-3 fire pe zi. si conform spuselor doamnei doctor dermatolog, ar trebui sa se regenereze complet in 3-4 luni. Pana atunci, fiindca am parul destul de rar, folosesc Toppik, un produs cosmetic ce face parul sa arate foarte des. In cazul meu e solutia ideala, nimeni nu stie ca am probleme cu caderea parului, pentru ca nu se observa deloc ca am parul foarte rar.

| Metze a răspuns:

Pentru aopri cadearea parului iti recomand Shamponul Head and Shoulders ...sa intamplat un caz din acesta si...a avut efect