| Mariaa_5869 a întrebat:

Cum as putea scapa de cearcane? Mentionez ca stau rar la calculator si dorm cel putin 9 ore pe noapte, deci nu stiu din ce cauza le am. V-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta. O zi buna!

Răspuns Câştigător
| Alexia_1745 a răspuns:

Cateodata sunt genetice, ai observat daca si cei din familia ta au? in acest caz nu poti decat sa le ascunzi cu anticearcan, numit si concealer

4 răspunsuri:
| RoXxy a răspuns:

Daca nu ai probleme de satanate la atunci pot sa te sfatuiesc sa dormi de fapt 10 ore caci stiu din propria experienta ca asta ajutawinkingin plus poti in fiecare seara sa stai cu niste felii de castravete pe locul de sub ochi cel putin cateva minute sau poti sa incerci cu felii de cartofi, rezultatele se vor vedea a2a zi.iar dimineata poti sa faci un ceai de musetel sa scoti plicurile(2)sa le bagi in frigider dupa care le asezi pe cearcane cand is indeajuns de reciwinkingSucces

| MaraMărr a răspuns:

Buna draga Mariaa! Sunt la Oriflame niste roll-on'uri impotriva cearcanelor si costa in jur de 20 de lei. Sper ca te'am ajutat. primesc funda?

| AnnaDee a răspuns:

Buna! Cearcanele tale apar deoarece nu comsumi destule proteine / vitamine. Sfatul meu este sa mananci mai des teci si mazare, si nu dormi prea mult. Te afecteaza si somnul in exces (adica, 9 ore?). Incearca sa dormi mai putin, vreo 6-8 ore, si comsuma alimente bogate in proteine, calciu si vitamine, ca cele de mai sus.
Sper ca te-am ajutat! big grin

| ella_7448 a răspuns:

Cearcanele sunt de obicei semnul unei disfunctii la nivelul rinichilor sau al ficatului, ceea ce ar si explica faptul ca dormi mult. Mai bine ti-ai face niste analize. Eu una prefer un medic homeopat, se face si analiza fetei si ai putea descoperi lucruri folositoare pentru sanatatea ta. Daca ai avut dintotdeauna cearcane, se poate ca vasele sanguine din zona respectiva sa fie foarte aproape de suprafata sau ca pielea sa fie pur si simplu mai subtire. Vad ca sfaturi cosmetice ai primit, asadar mult succes!