| Icss a întrebat:

Buna TPU:* Cum pot scapa de punctele >negre?:" fundita:* fara raspunsuri jignitoarehappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti scapa definitiv de ele. Am mai scris acest raspuns si il voi repeta si pentru tine. happy Daca "textura" pielii tale e cu pori mari, sebumul din piele, praful si noxele din atmosfera, "vor umple" mereu acesti pori. O solutie de "intretinere", ar fi aceea de a-ti curata mai des fata de aceste puncte inestetice. Exista o lotiune buna pe baza de busuioc. Succes!

5 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Foloseste lotiuni tonice
la Oriflame e o crema care regleaza excesul de sebum Pure Skin- poti lua de la mine sunt reprezentant
nu folosi creme grase
poti sa incerci si un tratament la cosmetica dar e cam 100 ron

| GabrielaSandica a răspuns:

Draga mea,

Ca sa scapi de puncte negre este foarte usor cu o masca de fata de planet SPA / Avon pe baza de ceai alb. Se aplica pe fata, se lasa sa se usuce si se "smulge", vezi imediat efectele. Se aplica o data pe saptamana si ca sa incerci sa le diminuezi trebuie doar sa te abtii sa pui mana pe fata, sa aplici o crema care sa ti inchida porii si sa te demachiezi seara si dimineata.
Succes!

| BiuL a răspuns:

Faci baie de aburi, pui o oala cu apa in care ai adaugat pliculete de ceai de musetel la clocotic. Stai vreo 10 minute cu capul deasupra oalei, pe cap iti pui un prosop. Apoi cu degetele infasurate in tifon strangi in jurul punctului negru sau cosului si trebuie sa iasa mizeria afara din por. Dupa ce le-ai scos pe toate te speli cu apa rece pentru a inchide porii apoi te dai cu o crema hidratanta pe fata. Succes

| Shonty a răspuns:

Eu personal am incerca cateva creme intr'un timp si zău că nu au dat nici un rezultat, după am zis să incerc şi o chestie de care mi-a zis o prietenă [ nu obisnuiesc să mă iau după chestii neaprobade de specialisti sau luate de pe net] am stors putina zeama de lamaie si am pus pe locurile in care aveam puncte negre şi m-am spălat după o jumătate de oră /o ora cu apă călduţa. :p Am repetat procedura timp de 4-5 zile si au inceput sa dispara.

Acum nu mai am deloc, în cazul în care încerci să nu te aşteapţi la rezultate imediate, asteaptă câteva zile şi chiar după ce îţi dispar repeta incă cateva zile procesul just for sure. ^ _ ^

Good luck.

| Icss explică:

Multumesc Adi73 :*