| anonim_4396 a întrebat:

De la ce varsta credeti ca ar fi bine sa incep sa ma machiez?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cat mai tarziu spre niciodata. laughing Nu exista `ar trebui sa ma machiez` te machiezi pentru ca vrei tu sa o faci nu ca `ar exista o varsta`. Dar daca vrei s-o faci, sa fie de la 15 ani in sus, dupa parerea mea.

| munteanuionvictor a răspuns:

Niciodată.

| TanteMarianne a răspuns:

In jur de 14-15 poti sa-ti dai cu nitel ruj, rimel, eye-liner. De preferat doar la petreceri

| Turbo223 a răspuns:

Sunt fete care se machiaza de la 9-10 ani si altele care nu ating machiajul pana la 20.Eu zic ca nu trebuie niciodata sa te machiezi excesiv, dar daca tot ai intrebat am sa spun de la 15 ani in sus.Pa!

| Venusgirl a răspuns:

Eu cred ca din clipa in care nu-ti mai place cum arati (am in vedere oameni care au pistrui si vor sa-i ascunda, acnee, pete). Eu am acnee si am inceput sa ma machiez de la vo 14 ani, pur si simplu ma complexez daca nu sunt machiata.

| WeakCats a răspuns:

O sa ma machiez suta la suta dar zic de la ce varsta poti fara sa-ti strice tenul sau din astea.

| voinicul2006 a răspuns:

Niciodata