| AndreeaaaaSweetBabe29 a întrebat:

Este adevarat ca daca te epilezi pe picioare inainte sa ai 16 ani iti creste si mai multi si mai repede?

23 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

In niciun caz. Doar daca te faci cu lama sau cu crema depilatoare dupa cateva "sedinte" parul v-a creste mai gros si mai repede 1-2-3 zile depinde. Dar daca te faci cu ceara/epilator/zahar nu-i nici o problema si in plus dupa multe sedinte parul se va mai subtia. big grin

| AlexandraCroft a răspuns:

Andreea sa iti spun ceva, daca crezi ca nu am dreptate verifica si cauta informatii despre epilat.
Eu am citit intr-o revista ca epilatul chiar si cu lama niciodata nu o sa iti creasca parul dp picioare mai repede, sau va schimba culoarea firului de par sau mai stiu eu ce.
Daca te iei cu lama, ea va lua mereu parul de la suprafata si nu va inlatura de la radacina.
Epilatul schimba doar varful firului de par atata tot.happy

Parul creste mereu la fel

| AnonimGirl a răspuns:

Nu. La orice varsta daca te epilezi iti creste parul mai repede ca mai mult nu iti creste. Cand incepe a creste te mananca ingrozitor! Mai bine te epilezi cu ceara. La ceara nu o sa creasca mai repede si nu o sa te manance. Fundita, te rog?

| Kittynika a răspuns:

Cine te-o pacalit?
Mamica?laughing)

| ღÐelly a răspuns:

Da

| yonutz1 a răspuns:

Nup

| Katherineeeeee a răspuns:

Itit creste bineinteles, dar nu asa de repede si nu mai multi.asta doar daca te epilezi cu epilator sau ceara. daca te dai cu crema crede-ma ca in 5 zile iti creste mai repede.cu epilator sau ceara tr sa mergi din nou numa dupa vreo 4 saptamana.big grin si eu m-am epilat de ucrand cu ceara si am soar 12 ani.si sincera sa fiu. merita durereahappy

fundahappy?

| DaNaDoT a răspuns:

Nu conteaza varsta...Eu m-am epilat la 13 ani, am incercat toate metodele aproape si incepe sa se rareasca.

| lookingforlove a răspuns:

Saluthappy nu este corect pana la 16... happy ingeneral daca te razi pe picioare parul ti se indeseste.happy varsta nu are de-a facehappy

| black1white a răspuns:

Depinde ce metoda folosesti. daca folosesti epilatorul e posibil.winking

| Burzea a răspuns:

Nu este adevarat.

| ComeToTheDarkSideWeHaveCookies a răspuns:

Hei, nu este adevarat. Din potriva, daca te epilezi de la o varsta mai frageda parul se va rari cu timpul. Important este sa nu te epilezi cu lama!winking Sper ca te-am ajutat happy

| SebySZ a răspuns:

Depinde de organism...

| Katakito a răspuns:

Nu numai inainte de 16 ani ci mereu asa o sa fie...

| Sofiaღ a răspuns:

Bună.
Nu este adevărat. Dar cred că asta ţi-a zis-o mama ta, aşa că mai bine ascult-o pe ea, şi epilează-te când o să ai ce.
Pa, pa.

| TheHoRror a răspuns:

Da...si inca cum chiar
concluzie:Mai asteapta

| lory_9422 a răspuns:

Ce prostie asata e o inventie ca sa nu te epilezi! Eu am 13 ani si ma epilez de un an si logic ca dupa cateva luni iti creste iar nu conteza ca ai 16 ani sau 13!winking poti sa te epilezi in "liniste"laughing

| Alecsa4u a răspuns:

Da.dar asta nu inseaman ca o sa stam cu parul pe picioare.eu m-am luat oricumbatting eyelashes

| LeerieVonTeese a răspuns:

Nu este adevarat happy

Răspuns utilizator avertizat
| paulyna234 a răspuns:

Buna! Eu am 11 ani si sa stii ca m-am epilat pe picioare cu penzi (din acelea depilatori ) si parul meu a crescut mai subtire.mai rar si cred ca este bine sa te faci

| anonim_9140 a răspuns:

Daca-l 'faci' cu ceara, o sa ti se rareasca.Nu pune lama,mai ales la varsta ta,o sa te umpli de par.Du-te la cosmetica, unde se foloseste cera TRADITIONALA, este mai buna decat cea de unica folosinta.Pana la 20ani,o sa-ti mai ramana cateva firicele,pe ici pe colo. Pune lama, doar atunci cand esti in graba si n-ai de ales, dar nu la anii tai.

| andreea2011_2051 a răspuns:

Sincera sa fiu m-am epilat de la 10 ani dar cu epilator si acum nu am cine stie ce par am pe un picior sa zic 5 dar foarte mici si ma epilez o data la 2 luni si nu imi mai creste cum imi crestea o data eu zic ca mai bine te epilezi de acum ca dupa ce suferi un pic te obisnuiesti si nici nu o sa mai stai in fiecae luna sa te epile
funda plizzbig grinbig grin