| OnutzaIlm34 a întrebat:

Eu am cararea intr-o parte(la par) si am niste fire scurte la inceputul cararii care se vad urat.Si nu cresc. Ce pot sa fac sa creasca din nou?
ps:Am incercat sa imi dau cararea pe mijloc si nu imi sta bine.

1 răspuns:
| HTH a răspuns:

Sunt fire ce se rup datorita faptului ca ti-l aranjezi (excesiv poate). Eu am avut ceva similar la breton (mi-l dadeam peste cap). M-am tuns cu 3 peste tot azi iarna (ca sa fie toate firele la un nivel) si acum ca mi-a crescut, am mai multa grija cu el. Gen nu-l pieptan de 3 ori pe zi si nu stau cu mana in el tot timpul. Mi-a zis hairstylistul ca parul umed e mai predispus ruperii. De asemenea, uscatorul poate dauna daca nu stii sa-l folosesti; si cel mai bine e sa aplici ceva pe par dupa ce acesta e uscat (deci "puternic"), si cum am mai zis si ma repet, nu-l piepteni excesiv. Dar inevitabil niste fire tot vor fi rupte pe ici-colo big grin
P.S: sper ca te-am ajutat, desi recunosc, domeniul mi-e strain laughing