| Alexandra_Ale_1995_dXqk a întrebat:

Eu in curand as vrea sa ma apuc de un canal de youtube si am cateva intrebari in legatura cu acest subiect.Si apropo sunt fata.Deci eu vreau sa ma apuc de un canal de beauty,adica sa fac diy-uri,room decor, hair style tips si toate astea care le fac fetele pe un canal de beauty.O sa il fac in engleza deoarece sunt cea mai buna la engleza pe scoala si m-am gandit ca asa o sa am mai mult succes si o sa imi antrenez mai bine engleza.Intrebarile sunt urmatoarele:

1) Ce nume s-ar potrivii canalului meu de youtube, avand in vedere aspectele de mai sus(ma cheama Alexandra)

2) Ce aplicatii de editat videouri care costa si care nu costa stiti, dar sa fie si utile

3) E nevoie sa fi frumoasa ca sa se uite oameni de pe youtube la canalul tau

4) Ce camera ar trebuii sa folosesc

5) Ce lentile ar trebuii sa folosesc

6) Cand ar trebuii sa filmez ca sa am lumina potrivita in video

7) Cam cati bani mi-ar trebuii ca sa imi cumpar tot echipamentul(camera,lentile, program de editat etc.)

8) Cati bani castigi din youtube

9) Cum le spun la parinti ca m-am apucat de youtube

10) Daca apar pe canalul meu hateri,care imi spun sa renunt,ar trebuii sa continui sau nu? Deoarece eu consider ca nu ar trebuii sa renunt,dar vreau sa aud si opinile voastre

Daca ati trecut prin asa ceva va rog sa imi dati niste sfaturi in plus, fata de intrebarile puse.Va rog, am nevoie urgent de raspunduri. Funda la cel mai bun raspuns!
Si scuzati-mi greselile gramaticale!
Pup!

Răspuns Câştigător
| VNF a răspuns:

1. Nu iti trebuie un numar specific, pune un nume care iti place tie, si care dupa parerea ta ar atrage spectatorii si care totodata sa descrie simplu despre ce este vorba in canalul tau.
2.Sony Vegas, este dupa parerea mea cel mai usor de folosit.
3.Nu neaparat, doar sa ai un aspect ingrijit, si sa fii cat mai interesanta posibil, sa stapanesti bine subiectul si sa stii despre ce sa vorbesti, fara sa te balbaii sau sa plictisesti sepctatorii.
4.E buna si una de la telefon, daca nu ai echipamentul necesar, atat timp cat este HD si ai un trepied, sau ceva pe care sa il pui si sa stea nemiscat.
5.Nu ai nevoie neaparat de lentile.
6. Daca filmezi in casa, este indicat mai de dimineata si sa pui telefonul, respectiv camera sa bata din lateral si sa nu bata direct in lumina reflectata de catre geam.
7.Nu ai nevoie de cine stie ce investitie, pentru inceput incearca sa te folosesti de ceea ce ai, si vezi cum progresezi, dupa daca chiar vezi ca ai " faima ", si in acelasi timp iti si place ceea ce faci poti investi pentru ati lua o camera mai buna, un microfon special, si alte obiecte utile sau de decor pentru a face cat mai placut videoclipul respectiv.
8.Nu e cine stie ce suma, dar trebuie sa ai peste 200.000 de vizualizari la fiecare clip, pentru a primi un anumit procent stabilit de catre cei de la YouTuBe.
9.Incearca sa faci totul cat mai bine posibil, fara sa te grabesti sa postezi, si daca esti sigura ca stapanesti bine limba engleza utilizeazo, daca nu ramai la Romana, incearca sa faci un videoclip cat mai reusit posibil pe care apoi, inainte sa-l postezi sa il arati parintilor, in urma carora sa le zici " Mama, Tata, eu asta vreau sa fac ", ce parere aveti?
10.Pe YouTuBe, ai si optiunea pentru a dezactiva comentariile, daca te ajuta cu ceva si te simti " stanjenita " de catre acesti haterii, parerea mea este ca nu ar trebui sa renunti indiferent ce zic ceilalti, daca tie iti place ceea ce faci fa-o si gata!
Multumesc, sper ca te-am ajutat.
Funda?

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

V-as impusca pe rand

| Violleta2022 a răspuns:

La intrebarile de mai sus, trebuie sa te inarmezi cu rabdare si sa cauti singura pe internet, pentru ca, nimeni de pe aici nu-ti va face tie temele.

Te mai sfatuiesc sa faci inregistrarile in limba romana, in engleza sunt foarte multe si foarte bune si nimeni nu va asculta o romanca cu accent in locul unei americance, cu o engleza frumoasa si melodioasa, indiferent cat de buna te consideri tu, esti din Romania si nu poti fii niciodata atat de fluenta si de buna ca un nativ englez.

| VidaAdrian a răspuns:

Buna, cea mai usoara metoda ar fi sa inveti totul dintr-un curs ca sa si vezi ce ai de facut asa ca am creeat un curs complet, pas cu pas unde iti arat cum sa iti creezi, personalizezi si cresti canalul de YouTube cu 20 de metode eficiente. Daca te intereseaza si vrei sa ai un canal de succes intra aici unde poti afla mai multe detalii:
https://www.udemy.com/......utubeusor/

| Izaliz a răspuns:

Păi, AlexandraBeauty/Make-up
Din câte ştiu pics art editează foarte bine, si e fără bani, şi minimovie de la Asus editează videoclipuri, şi e gratis. Dar' le descarci din magazin play, etc.
Nu trebuie să fii frumoasă, fiecare om are frumusețea lui, sunt multe fete pe yt cu canal de beauty, etc, care.s grăsuțe şi nu superbității şi au succes şi fani, etc.
Dimineața şi după masă, cam asa e lumina potrivită.
Din ce ai mai mulții abonații iei şi mai mulții bani. cre.că 2000 de lei cam aşa la 500 de mii de abonații.
Le spui pur şi simplu că ai o pasiune pentru yt şi asta îți place să faci.
Dacă apar "heitării" nu.i băga in seamă, îi ignori. Sunt doar nişte oamenii care îşi expune ura şi părerile pe un canal de yt, să te facă să te laşi.