| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor am nevoie urgenta de un sfat:pot sa folosesc uleiul de masline ca sa ma bronzez? Este bun si pentru par? Daca da, cum il aplic pe par?

Funda si vot!

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Fiica mea foloseste ulei de masline si are un bronz super. Este bronzata uniform si are o culoare de invidiat.Tot ea foloseste si pentru par, si chiar da rezultate.Parul ei straluceste de sanatos si curat.1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe luna.

4 răspunsuri:
| RoXxy a răspuns:

Uleiul de masline e f bun pentru bronz.TE bronzezi repede si sanatos, plus ca e f bun si pentru par. Daca vrei il aplici simplu sau iti faci o masca pentru cresterea parului cu ulei de masline+ulei de ricin+vitamina A uleiuoasawinking

| daniellla a răspuns:

Buna,si eu folosesc ulei de masline pentru bronz, si chiar da rezultate.Pentru par la fel.Il aplici daca ai parul uscat.fire despicate si il folosesti cu jumatate de ora inainte sa faci baie intinzandu-l pe toate firele.Deci,cum spuneam, il lasi jumatate de ora dupa care te sperli pe par normal. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Ina_7071 a răspuns:

Combinatia perfecta e un strat de crema protectoare si apoi cu unu de ulei.Te prajesti daca te dai doar cu ulei.Pentru par faci o masca cu 5 linguri de ulei si 2 galbenusuri, o aplici si o lasi o ora. Daca o lasi mai mult de o ora, oul o sa inceapa sa miroasa urat.

| tynnabubulina a răspuns:

Uleiul de masline intensifica razele soarelui si iti da un bronz mai ciocolatiu, dar nu uita de protectie SPF impotriva UVA si UVB, sa nu regreti peste cativa ani ca ti-ai ars pielea.happy