| JuicyCupcake a întrebat:

Imi puteti da o reteta de balsam de buze homemade? Eu vreau un balsam de buze cu ingrediente nu prea multe. Poate cu miere si ulei de masline? Va rog ajutati-ma! Sunt in mare disperare pentru unul. Funda :* P.S. eu nu am ingrediente gen ulei de migdale, unt de shea, unt de cacao etc. As vrea doar ingrediente simple si accesibile happy

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Buna.Mierea nu se amesteca cu ulei de masline.Pentru buze frumoase si hidratate, da-te cu miere, lasa-o putin sa actioneze, indearteaza-o sau linge buzele, da-te cu crema cu galbenele.Numai bine, Momodel.happy

| Alexaaandraaa a răspuns:

Cum sa-ti faci un balsam de buze homemade in sapte pasi simpli : http://www.perfecte.ro/......mpli.html. Succes! :o3 Pup!:*