| Yasmin875 a întrebat:

La care solar te bronzezi mai repede la cel orizontal sau la cel vertical?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic sanatos in bronzul produs de solar!

"Suspiciunile privind efectele negative ale solarului au fost confirmate in anul 2009, cand un studiu derulat de experti internationali in depistarea cancerului a asociat solarul cu efectele secundare ale arsenicului sau ale gazului de mustar - cei mai mari factori de risc in dezvoltarea cancerului.

Cercetarea amintita a descoperit ca persoanele care au folosit frecvent solarul pana la varsta de 30 de ani s-au expus unui risc cu 75% mai mare de a se imbolnavi de cancer cutanat, din pricina mutatiilor suferite de celulele pielii prin expunerea directa la razele artificiale UVA si UVB"

Articol publicat intr-un forum medical:"
http://www.sfatulmedicului.ro/......arul_12135

http://blog.avicenna.ro/2014/06/17/riscurile-folosirii-solarului/

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mamaia, la țară.