| alice.twilight a întrebat:

mai e un pic si incepe scoala si imi trebuie neaparat o genta de scoala. problema e ca incepand cu scoala ma voi schimba voi fi ca o mica blair... vreau sa fiu exact ca ea si nu stiu ce geanta de scoala sa-mi iau. Apropo am 12 ani...happyLa ce mai buna idee

6 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

E aiurea sa vrei sa fii altcineva, nu-ti va iesi, vei parea penibila.
Cel mai bine e sa fii tu, sa te comporti ca si tine, sa te imbraci cum te simti mai bine. Copiindu-i pe altii, chiar si dpdv al vestimentatiei, nu vei aparea drept "o mica Blair", ci "o mica [,] copie de-a lui Blair"winking.
Succes, sper sa gasesti ce te intereseaza, pa-pa!

| Messyhair a răspuns:

Esti cam mica, ca sa poti deveni o "o mica Blair"...anyway,uite modele de genti :
http://www.envy.ro/moda/Genti/Genti-casual/Geanta-neagra-Mango-9500
http://www.peacocks.co.uk/....../index.jsp aceasta o sa mi-o cumpar eu)
http://www.pimkie.fr/sacs/sac-en-molleton-gris-chine/p42714.html

Sper ca ti-am fost de folos!
Succes!

| 009 a răspuns:

Ele provin din famili bogate din cate stiu si le plac lucrurile rafinate, elegante, dar si unice la fel ca ele... poti incerca ceva de genu
http://www.fete24.info/modele-de-ghiozdane-si-genti-pentru-scoala/
aici ai multe modele

| VanillaBear a răspuns:

Depinde foarte mult si varsta ta tongue Daca inca nu ai inceput liceul iti recomand sa iti alegi o imbracaminte asemenea lui Blair dar putin mai copilarescatongue Ceea ce vreau sa zic este sa pastrezi pantofii cu toc, machiajul exagerat pentru liceu (desi machiajul exagerat nu este de recomandat).
Geanta pe un umar poti sa porti si cu balerinitongue Eu una am inceput din clasa a 7-a.
Iti recomand o gente de piele sau imitatie de piele pe un umar sau peste piept(adica tot pe un umar dar cu breteaua pe umarul opus ). Gentile din piele sunt foarte cautate si iti recomand o culoare nici prea deschisa nici prea inchisa. Poza nu pot sa-ti dau deoarece nu ai putea gasi exact acelasi model si este mult mai fun sa cauti tu prin magazinehappy
Incearca sa nu iti iei o geanta cu pietre sau paiete si una mai plain si cu aplicatii metalice poate!

Sper ca te-am ajutat si have fun shopping!happy

xoxo Vanilla

| cяιss a răspuns:

Esti micuta ca sa iti alegi o geanta foarte sofisticata ia-ti un ghiozdan frumos sau daca vrei neaparat o geanta sa fie de varsta ta.

| alice.twilight explică:

Cand spuneam ca voi fi o mica blair ma refeream la stilul vestimentar...