| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am făcut unghiile cu gel nu construcție, pe unghia naturala. Astăzi, gătind, cuțitul mi-a ajuns pe unghie și a ciobit o părticică din vârf. Ce sa fac? Sa aplic o culoare asemănătoare și top coat? Pentru că se agata puțin. Acum că am " desfăcut sigiliul" se va deteriora mai repede, va crăpa?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Parerea mea mai bine vorbesti cu tipa care ti le-a facut, de multe ori astfel de "reparatii" se fac gratuit, asa ca mai bine ti le rezolvi profi decat sa le faci sa arate ciudat cu oja normala si de astea

2 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! Du-te unde ti le-ai facut si ti-o repara.

| NicoleEazi a răspuns:

Daca poti ajunge la persoana care ti le-a facut ar fi mai bine sa mergi sa tio retuseze, in caz ca nu ai posibilitatea sa intrii in legatura cu ea sa pilesti unghia pana e nivelata egal, aplici o oja si un top, alta solutie nu exista, sau fara oja si doar top coat daca nu se vede urat