| biancabiutsa a întrebat:

Buna TPU...peste cateva zile este petrederea de halloween.ma puteti ajuta. vreau sa ma imbrac in vampirita dar nu stiu cum sa machiez.happydaca imi puteti da link sau poze happyva multumesc:X:X:X

2 răspunsuri:
| kitishor a răspuns:

Buna, nu trebuie neaparat sa fi vampirita, pentru ca asta e cam greu de facut dar daca tu vrei :
- iti iei o rochie alba-neagra-mov inchis. ( de ce alba? pentru ca ai putea fi mireasa vampir )
- eventual o pelerina neagra daca ai sau poti sa faci rost. daca nu, un cearsaf negru sau alb pe care il prinzi cu ceva pe spate.
- colti de vampir, daca gasesti la magazine, eu nu stiu sa fac laughing
- daca e niste dresuri rupte. pantofi oarecare, in stare buna sau rea, nu conteaza.
- Pt vampiritza, trebuie neaparat ceva rosu. poate sa fie rochia... orice

MAchiajul vampiritei :
- te fardezi cu negru la ochi, tus si rimel mult mult mult
- daca poti sa iti faci fata palida ( dai cu crema fara sa freci si apoi faina, sau direct faina...
-buzele rosii ca focul si pe la coltul gurii ar fi indicat sa te pictezi cu rosu ca niste urme de sange
- daca faci rost de colti, la capatul lor sa ii dai cu rosu ca si cum ai fi bagat dintii intr-un gat laughing
- parul pieptanat invers ( tapat ), electrizat si o sa fi de groaza laughing

Si: papusa moarta ( preferata mea )
imbracamintea cat mai ponosita
parul tapat, la fel
machiajul cu alb pe la ochi si tus
fata un pic palida
pe fata sa iti desenezi niste urme de cusaturi care le completezi cu rosu la capete
buzele rosii de tot
daca vrei sa fi ca o papusa moarta in adevaratul sens al cuvantului, dati cu vaselina pe rochie.
fa-ti fata sa arate intru-cat o papusa de plastic moarta, ca chuky.
bye!

| MaslinutaAmara a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=pzmDjLFaeJc&feature=related Spor sa ai! :) Sper ca iti este de ajutor.