| Criss_2552 a întrebat:

Stiti ceva sapunuri pentru fața care sa elimine coșurile... sau Dove daca este bun dar vreau si alte exemple. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Justina10ify a răspuns:

Este la farmacie sapun de toaleta pentru fata.

5 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

Nivea.

| ChloeS a răspuns:

Du-te la dermatolog, ei te iti vor da exact ce-i trebuie tenului tau

| Alexxys a răspuns:

Nu exista sapunuri, creme, lotiuni etc, etc care sa elimine cosurile, poate, dar poate, sa le opreasca din evolutie. Problema privin acneea dispare de la sine cam dupa ce termini cu pubertatea (iar la unii nici macar dupa 40 de ani - poti sa-i spui predispozitie genetica). Mentine-ti o igiena normala a tenului, nu exagera ca atunci mai mult rau iti faci. Cat despre ce sa mananci treaba cu "aaa, daca mananci ciocolata faci cosuri" e cat se poate de neadevarata, mancarea nu are nici o legatura cu cosurile, in schimb igiena are dar nu intr-o asa mare masura pe cat s-ar crede! Sapunurile Dove, in principal ajuta la hidratarea pielii, doar iti fac pielea mai fina dar cam atat... poti sa te speli si cu un no name de sapun, singura diferenta va fi ca nu mai pielea chiar asa de fina, dar cosurile tot acolo vor fi...cu dove sau fara!

| ILoveSteveBurnside a răspuns:

Buna stiu eu ca am folosit: sapun cu sulf de la farmacie...e f f bun incearca si dove e bun dar asta e special pentru cosuri

| albatavlad a răspuns:

Incearca aici www.club-ptc-romania.blogspot.com tratamente faciale anti cosuri etc. si am vazut si 3 modele de sapun parca