| ButterrFlyLovee a întrebat:

kiss Stiti cumva ce fel de crema (sau produs) sa folosesc inaintea aplicarii fondului de ten, care se gaseste in farmacie, brosura avon sau oriflame?(mentionez ca am un ten mix, cu tendinte de ten gras) FUNDA mare, mare. big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| loveyouschatz a răspuns:

Baza aplicata inaintea fondului de ten asigura durabilitatea machiajului si confera chipului un aspect impecabil. Dupa fondul de ten machiajul se fixeaza obligatoriu cu pudra

| ochiverzi91 a răspuns:

Ai putea cumpara o crema pentru tenul gras (oil free) de zi, ai putea sa cumperi si una de noapte cu care sa te dai inainte sa te pui sa dormi happy Sa nu te speli cu sapun pe fata pentru ca iti va usca pielea (chiar daca are tendinte de ten gras), iar daca vei aplica fondul de ten peste tenul uscat iti vor aparea riduri mult mai devreme. Iti sugerez sa aplici fondul de ten cu un burete umed (pui putina apa pe el), asa se va intinde mult mai bine pe fata, va parea mult mai natural, si va fi uniform. Dupa ce ai aplicat fondul de ten fixeaza-l cu putina pudra (poti folosi o pudra translucenta care se gaseste si la avon sau oriflame), asa nu iti va luci fata si ti se ingrasa mai greu tenul happy Funda?