| XxAnonimuXx a întrebat:

Buna TPU voi sunteti singurii care nu rad macar sad m-am tuns la un frizer foarte scrut nu am vrut eu si la scoala cand am venit toti au inceput sa rada cand eram inainte eram mai diferit popular dar acum cand ma vede lumea tuns foarte scurt tot cu gluga sunt in timpul orei stau eu cu gluga vine profa si mi-o da jos apoi toata clasa a inceput sa rada acum nu stiu ce sa ma fac ma puteti ajuta cu un sampon sau sfaturi cum sa fac sa creasca repede parul cel putin intr-o luna mie foarte rusine ca toti rad de mine si pe strada iarasi tot la fel va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| scully a răspuns:

Stai linistit, parul creste destul de repede si in curand nu o sa mai para chiar atat de scurt. Am un coleg care acum cativa ani se tunsese zero, si el incerca sa se ascunda pe sub gluga, toata lumea il striga "beculet", si la inceput il deranja chestia asta, dar apoi a inceput sa rada si el cu ei. Zicea "daca ei vad ca nu ma mai afecteaza rautatea lor, or sa inceteze", si asa a fost. Eventual lumea o sa se obisnuiasca cu noua ta freza, vazandu-te in fiecare zi nu o sa li se mai para amuzant. Nu inteleg ce e asa amuzant la asta, dar incearca sa le ignori rautatile.

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Puneti peruca! creste singur.fa des dus, da-i cu bere, pe par nu in gura!

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ai ce sa faci decat sa astepti sa iti creasca. Probabil rad pentru ca se vede pe tine ca nu iti place. Oamenii observa astfel de lucruri. Probabil ca daca ai merge la scoala si te-ai purta normal, fara sa te simti stanjenit nu ar mai rade de tine.

| madalinagiulia a răspuns:

Sfatul meu e sa nu ii bagi in seama si sa se uite mai intai la ei!

| Stoessel_Martina_1989 a răspuns:

Asteapta sa crească. Vor rade asa un timp, dar se vor obisnui cu "noul tu". Iar faza cu popularitate nu depinde doar de o tunsoare. Depinde de cum te faci tu plăcut fata de ceilalti. Si nu-ti mai pune gluga pe cap. Fii mai arogant. Mai curajos. Nu trebuie sa-ti fie rusine!

| pana a răspuns:

laughing) 'popularitate' daca iti pasa de ce zic altii nu o sa ajungi departe... ai putea sa cauti prietenii adevarati calora nu le pasa de tunsoare