| AqCoX a întrebat:

Vreau sa ma decolorez/vopsesc alb. Problema este ca parul meu are culoarea brunet inchis. Nu vreau sa ma decolorez acasa, vreau doar sa stiu daca este posibil sa ajung la culoarea alb. Pe langa acestea am auzit ceva desprea vopsirea cu henna. Aceasta in ce consta si m-ar ajuta?

1 răspuns:
| AnielAn a răspuns:

Albul de obicei prinde orice culoare, mai ales ca e brunet o sa se observe destul de tare, dar inainte ai putea sa te decolorezi folosind zeama de lamaie sau ceaiul de musetel (aplicat pe par) sau galbenusul de ou. Eu pentru a ma decolora folosesc un spray si eu eram bruneta si m-am dat cu el si acum sunt foarte multumita de el daca te intereseaza l-am cumparat din DM, e intr-o cutie mica galbena si se numeste Balea si arata pe el o nuanta de blond deschis, dar nu te face chiar asa plus ca ai parul brunet dar o sa te decoloreze putin ca sa te prinda bine albul.