| RamonaGabriela13 a întrebat:

Vreau sa va cer o parere... Am parul pana pe umeri si as vrea sa ma tund mai scurt in spate si in partea stanga pentru ca vreau sa mi-l "ciufulesc" la spate, iar in partea dreapta sa mi-l las mai lung si bretonul sa mi-l fac intr-o parte. Mentionez ca am fata rotunda. Ce parere aveti? (Fundita)

1 răspuns:
| Ramo80 a răspuns:

Pentru fata rotunda nu e recomandata tunsoarea mai scurta de nivelul barbiei. Tunsoarea scurta va face ca pometii tai sa para mai mari. F. potrivit cu bretonul intr-o parte, o alegere buna. O tunsoare in scari sau un bob mai lung face fata mai prelunga. Dar pana la urma e alegerea ta, daca tu iti doresti o anumita tunsoare si crezi ca te va multumi aspectul, fa-o. Nu trebuie sa te ghidezi dupa niste reguli neaparat. Fa ceea ce te face pe tine fericita! Pupic!