| yoo_2743 a întrebat:

Vreau sa va intreb de kimono. Unde pot sa gasesc? Nu vreau yukata ci kimono. Vreau sa stiu unde pot gasi in romania, dar as vrea daca se poate sa-mi spune-ti magazinul si locul unde se afla.Chiar am nevoie dar de unul traditional nu de lupte martiale. Unul asa cum poarta femeile din japonia. Dau FUNDOI! Va rog frumos sa ma ajuta-i!

9 răspunsuri:
| mnia a răspuns:

Hey!
Habar n-am care-i diferenta dintre yukata si kimono,dar eu am avut nevoie de un costum la un carnaval si am vazut o poza cu un kimono care mi-a placut,asa ca am dus poza la o croitoreasa care a reusit sa creeze un kimono perfect.
Nu stiu unde poti gasi un kimono fain, mai adevarat, dar iti recomand sa mergi la o tipa care stie sa croiasca asa ceva...o sa fii uimita de rezultat.

| yoo_2743 explică:

"xt9000" nu te arte martiale ci traditioal

| yoo_2743 explică:

Oameni buni nu de arte martiale vreau! offff ci de acela care se purta pe vremuri la femei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici gasesti cateva modele:http://www.okazii.ro/cautare/kimono.html
O alta solutie ar fi sa-l faci la comanda. Gaseste un croitor bun si un model dupa care sa se ia. Daca nu gasesti model poti sa iei arati poze de pe google.

| NanaTuna a răspuns:

Este in iasi in mall un magazin la parter cu chestii de genu'-dar nu stiu sigur daca au kimonouri

sau mai poti incerca la magazine cu chestii chinezesti(a.ca.a. betisoare parfumate etc) care se gasessc prin toate orasele

saaauuuu
incearca sa-ti comanzi pe net, pe vreun site strain

good luck!

| Nelly96 a răspuns:

Nea nu cred ca gasesti. doar din afara
si eu as vrea:X:X