| lyza01 a întrebat:

Buna tuturor. am nevoie de ajutor urgent. de aprox o saptamana a inceput sa mi se usuce fata si sa mi se cojeasca. mi se formeaza coaja in special in zona ochilor, la sprancene, pe frunte si in jurul nasului. am incercat diferite creme dar niciuna nu a dat rezultate. nu stiu ce sa mai fac. mentionez ca ma ustura ingrozitor, mai ales cand ma spal. va rog sa ma ajutaticrying

Răspuns Câştigător
| Escape a răspuns:

Nu te da cu spirt! si nici cu sapun, sapunul ar putea fi cauza... el usuca pielea chiar daca curata incearca sa te cureti doar cu apa thinking si date cu crema de galbenele...

5 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Dacă era vorba doar de cojiţe putea să fie o reacţie la o cremă, un săpun(dacă faci cumva prostia de a te spăla cu săpun pe faţă), soare, etc. Dar dacă zici că te şi ustură, trebuie să mergi la un medic dermatolog, să vadă ce s-a întâmplat. Nu mai zăbovi pe net întrebând străinii care nu te pot vedea, că ceva de genu' am făcut şi eu vara trecută cu o problemă dermatologică şi am rezultat prin a sta o lună cu ea, iar după ce am mers la dermatolog mi-a trecut în 2 zile laughing.

| Yokrisztinutzza a răspuns:

Du-te urgent la un dermatolog

| ioana_3915 a răspuns:

Ai incercat Nivea este cel mai bun (albastru)

| lyza01 explică:

Nu m-am spalat cu sapun, am incercat si crema de galbenele dar nimicsad

| thebest_6743 a răspuns:

Eu am aceeasi problema ca tine sau mai bine zis am avuto...pana intr-o zi m-am suparat rau de tot si am incercat Fluocinolon N dupa aceea niciodatat fata mea nu a mai fost asa...e bine daca incerci si te dai lu culcare,,,