| Sclipirici a întrebat:

Se cateva luni imi tot pun gel pe unghii, dar niciodata nu am avut probleme cu ele. Azi mi-am dat una peste cap, imediat a inceput sa curga sange, deci unghia mea naturala este rupta. Problema cea mai grava e ca s-a rupt mai sus de jumatate si durerea e mare. Ce sa fac? Momentan mi-am pus un plasture pe ea sa nu o lovesc mai tare.

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

E bine ce ai facut. Da jos plasturele inainte sa te culci, aplica ulei de masline si lasa-l peste noapte, o sa ti se vindece mai repede. Apoi cand nu te mai doare deloc, te poti duce sa-ti puna iar gel pe unghie.