| FunnyLoOVe a întrebat:

Uleiul de ricin este bun si pentru varfurile parului sau numai pentru cresterea parului, adica numai pentru radacinile parului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin este bun atat pentru cresterea si indesirea parului, cat si pentru varfurile acestuia(previne despicarea lor). Aplicat pe toata lungimea parului, uleiul de ricin da un aspect sanatos parului si-i reda stralucirea naturala.Pentru a preveni despicarea firelor de par, aplica pe ele ulei de ricin in fiecare saptamana sau o data la doua saptamani si lasa-l sa actioneze in jur de o ora, dupa care spala-te pe cap cu sampon de doua ori(poti folosi si balsam). Pentru a reda stralucirea naturala a parului, e suficient sa-l folosesti doar o data sau de doua ori pe luna.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vârfurile despicate nu mai de foarfecă se pot repara!
Cu uleiul de ricin se masează pielea capului și surplusul se dă pe lungimea părului.
Pa, pa.

| Pinnacolada a răspuns:

Uleiul de ricin este bun pentru amandoua.Cat si pentru:ten, redarea culorii buzelor si altele.http://kidz.garbo.ro/......ricin.html Succes!

| mmeee79 a răspuns:

Buna.
Da, este bun pentru toate.
In schimb si lungeste genele daca ai nevoie.
E f bun happy

Bafta!