| Cookie_2399 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati daca aveti idei pot sa specific ca voi fi foarte bucuroasa daca sfatul tau imi va fi de folos. :*:* Deci...
Eu am parul cret si este ft lung aproape pana la fund big grin insa m-am saturat de el nu in sensul ca as vrea sa il tung doar asa o noua coafura eu il port cel mai des prins in coada pentru ca e cald afara si nu pot sa merg cu el tot desprin nu stiu cum sa il mai fac nu stiu ce sa fac cu el nu vreau din sa-l fac cu placa... vreau sa fie cret dar si sa ma pot coafa intr-un fel diferit daca cineva ma poate ajuta poate sa imi scrie aici iar daca nu lasa`ti id sa imi tr o poza cu o coafura de par cret ft cret si ft lung straight face multumesc mult sper sa primesc multe raspunsuri de folos! va pup si ve`ti avea funditaaa

5 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Pai ti-l poti lasa desfacut si sa-l prinzi la spate cu niste agrafe colorate.
Sau :
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Coada pe o parte, prinsa mai rebel:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Succes!

| stweety10 a răspuns:

Sa nu te tunzi sad, ar fi pacat de parul tau, sau macar sa nu te tunzi asa mult. Eu am o prietena creata, a avut si ea parul lung si s`a tuns cam pana la umeri, si ne-a parut asa rau, si ei si mie si multora. Ea si`l coafeaza in fiecare zi, simplu, isi pune o agrafa pe o parte, sau isi face putin breton(pe care si`l indreapta cu placa), sau jumatate si`l prinde intr-o codita si cealalta jumatate si`o face codita impletia, gaseste ea, totul e sa ai imaginatie, si cand e lung poti sa il coafezi in mai multe feluri, dar cand e scurt ce sa mai coafezi? sad

| Gabrielaaaa a răspuns:

Hei.cred ca ar fi dragut sa ti-l lasi desprins si sa ti-l dai cu putina spuma pentru a fi bine definite buclele si asa arata parul mai coafatP.S:Ai putea sa iti pui o bentita! Iar vara cand e cald iti poti face un coc lejer cu bretonul lasat (daca vrei indreptat)sau o coada (ponytail)Te mai poti inspira si de pe multe situ'ri: http://femina.rol.ro/art/5593-3-frizuri_pentru_par_cret.htm
Si multe altele:http://frumusete.ele.ro/......1919.html! Sper ca te-am ajutat!

| Cookie_2399 explică:

Scuze pentru greselile care le-am mai facut in textbig grin dar a`ti inteles voi...

| alexandraioana a răspuns:

Buna!kisseu as sugera sa te tunzi pana la bust pentru ca asa ai mai multe posibilitatiwinking