| PrettySmile a întrebat:

Buna,vreau mai multe detalii despre indreptarea parului cu keratina.

Răspuns Câştigător
| AlexUnderADS a răspuns:

Primul pas este spalarea parului cu un sampon purifiant, astfel incat orice rest de spuma, fixativ sau alte produse sa fie eliminat. Cu car este parul mai curat, cu atat devine mai reciptiv la actiunea keratinei.

In functie de forma de prezentare a keratinei, se incepe aplicarea: prin pulverizare sau prin aplicarea cu ajutorul unei pensule asemanatoare celei pentru vopsit. Indicat este ca parul sa se separe si pe fiecare suvita sa fie aplicata keratina.

Dupa aplicarea keratinei, parul se piaptana cu grija, pentru a fi sigura ca tratamentul este aplicat uniform, dupa care se ususca cu phoenul. Trebuie sa ai rabdare pentru ca se usuca mai greu decat parul normal ud. In ceea ce priveste temperatura uscatorului nu iti face griji, keratina protejeaza si impotriva caldurii generate. Important este ca parul sa fie perfect uscat pentru a fi pregatit pentru urmatorul pas.

Cu ajutorul placii pentru indreptat se ia suvita cu suvita parul ce urmeaza a fi indreptat. Vei observa imediat diferenta. In plus, avantajul este ca poti folosi acest tratament chiar daca ai parul vopsit, cu extensii sau orice tratament chimic.

Dupa indreptarea parului cu placa este recomandat ce cel putin 3 ore parul sa fie lasat liber. Foarte important este faptul ca paruil nu trebuie sa se ude imediat dupa tratament.

Sper ca ti-am fost de folos.winking

2 răspunsuri:
| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Stefania_Florentina_Blanariu_1988 a răspuns:

Vrei sa renunti la placa dar parul tau este
cret, rebel sau deteriorat? Tratamentul de
indreptare a parului cu keratina este cea mai
buna solutie!
Pentru detalii http://tratamentecukeratina.shopmania.biz/ sau pe facebook https://www.facebook.com/tratamentkeratinapar