| Marijuanna69 a întrebat:

Vreau sa achiziționez paleta de machiaj Chocolate Bar de la Too faced. Dar, de curând, am fost in sephora si am vazut ultima paleta Urban Decay, Naked. Imi puteți spune care este mai buna? happy Mulțumesc

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Le-am avut pe amandoua, cea de la Too Faced mi s-a parut mai bine pigmentata.

Daca ai buget pentru o paleta originala, iti recomand sa nu iti iei dupeuri pentru ca de regula fardurile sunt mult mai putin pigmentate, au mult fall out si se strang sub ploape, in general. Este o diferenta uriasa intre un fard de calitate de la un brand mare (Too Faced, Urban Decay, Chanel, Dior, YSL etc), un dupe sau un fard genul Maybelline, Rimmel, L'Oreal. Daca ai buget, mergi intotdeauna pe brandurile mari pentru ca se simte diferenta in calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau poti sa-ti iei dupe, cele care au si originalul si dupe-ul spun ca-s foarte asemanatoare :

http://www.aoro.ro/makeup-revolution/iconic-3-paleta-farduri-de-ochi/

http://www.aoro.ro/......i-de-ochi/

http://www.aoro.ro/......aplicator/

| marialuiza45 a răspuns:

Desi Urban Decay este faimos pentru paletele sale eu am auzit multe persoane care s epricep la make-up spunand ca paleta de la too faced este mai buna. Eu una as alege Too faced pentru ca fardurile din paleta unt geniale, versatile si foarte pigmentate si usor de lucrat cu ele. Amandoua sunt bune, fiindca si firmele cele doua sunt foarte bune. Preferinta conteaza mai mult. Alege paleta pe care stii ca o vei folosi mai des.