| NicollNikkyKv a întrebat:

BUNA :* Vreau sa ma fac cu nuantator, culoarea parului meu e asa https://www.google.ro/......ps?/search
umpicut mai deschisa. Vreau sa ma fac mai deschis mai spre blond.
Credeti ca o sa iasa ceva? daca da ce culoare sa-mi iau *imi puteti da poza?
Pup

-FUNDA-

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Nuantatorul nu o sa prinda, el nu deschida parul. Poti sa te faci cu nuantator mai inchis, si atunci o sa vezi diferenta.
Pentru deschidere, poti sa folosesti ceaiul de musetel, dar aplicat ceva timp deaorece in timp se vede.
Fierbi un pumn de musetel la 1 l de apa, apoi te clatesti cu el ( dar la ultima clatire, dupa samponare clatire, balsam clatire), apoi iti pui parul intr-un prosop jumatate de ora. Repeta caltirea cu ceai de musetel cam 1-2 ori pe saptamana, nu mai devreme deoarece si ceaiul de musetel in exces iti arde parul.

| Libelle a răspuns:

Nu o sa iasa... in cel mai bun caz ar prinde un roscat pe nuanta aia de par. Nuantatorul e slabut, nu se compara cu vopseaua sau cu henna, deci in nici un caz nu poate sa prinda pe o culoare mai inchisa decat culoarea vopselei.