| Hayley_4890 a întrebat:

Vreau sai ncerc pentru. prima oara benzile de ceara rece de la Veet. Dar stiu ca in pachet sunt 12 benzi si 2 servetele cu care sa te dai dupa benzi sa ti se ia ceara sau pentru. calmare. Vreau sa va intreb, de cate ori pot fi folosite servetelele acelea, si daca raman fara servetele cu ce pot sa-mi dau dupa benzi in afara de uleiuri speciale sau creme de la magazin, farmagie, etc.

6 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Te poti da cu ulei de masline. Se ia la fel de bine. Desi. desi e buna si Veet parca tot mai bune sunt benzile de la Farmec. Am folosit cam tot ce se gaseste prin magazine si in materie de ceara rece, Farmec e cea mai buna, smulge cel mai bine. Si e si numai 8 lei cutia. Pentru ce sa dai atata pe Veet?

| TwixulDrept a răspuns:

Servetelele se pot folosi doar odata. Nici nu cred ca vei avea nevoie de mai multe pentru ca dupa ce te epilezi, adica dupe ce ai terminat te stergi cu un servetel din ala. Nu dupa fiecare banda stergi!winking

| DιιιάLøvєs1Dツ a răspuns:

Benzile veet sunt foarte bunewinking. Dar nu se pot refolosi, doar odata cu fiecre straight face. Si sunt 14 nu 12winking. servetelele sunt foarte bune, iar mie mi-au ajuns. Dar daca tii se usca, poti folosi ulei de masline, sau dc nu, ulei normal. In nici un caz servetele umede normale, pentru ca o sa te usture worried. Eventual servetele umede cu aloe verawinking, Daca ai. Sper ca ti-am fost de folos happy, si...dc nu, sa primesc funda puppy dog eyes puppy dog eyeshee hee. Bafta kiss.

| just4you a răspuns:

Pai...Servetelele alea au ca un fel de ulei pe ele,se pot usca si poti folosi n loc niste servetele umede cu aloevera, asa am folosit si eu si sunt inlocuitoare bune.
Ps:Mmai bine incearca alte benzi de la farmacie, caci cele Veet sunt putin mai mari decat cele pentru fata si nu se refolosescwinking

| NoBodyByMe a răspuns:

Servetelele din cutie au dublu rol primul e de calmare si al doilea e de a curata resturile de ceara de pe pielea ta.Eu in general folosesc benzile doar de la genunchi in jos asa ca mereu raman fara servetele dar chiar daca se usuca il pastrez si cand am nevoie sa il refolosesc pun lapte de corp pentru ca nu are alcool.Restul metodelor le-ai aflat.Dar sa stii ca si eu recomand ceara de la Farmec pentru. ca iti ajunge mai mult timp, acopera o portiune mai mare de piele.

| Ella061 a răspuns:

Avea o prietena de-a mea si am vazut ca le foloseste o singura data.eu nu folosesc, totusi cred ca sunt si 12 servetele...cel putin asa ar fi normal...nu stiu